ابدومینوپلاستی + متد فوق العاده برای زیبایی و تناسب اندام

نحوه حضور هر فرد در جامعه حاکی از آن است که چگونه آراستگی و زیبایی را معنی می کند و تا چه اندازه اثرات مثبت روانی این آراستگی و نوع دیده شدن او از روزنه نگاه انسان های اطرافش، برای او حائز اهمیت است. در دنیای متحول امروز که ظهور تکنیک های مختلف و متنوع جراحی های زیبایی بدن بهانه ای برای ماندن در رکود متاثر از اندیشه های منسوخ شده را باقی نگذاشته ، مسیر برای دستیابی به یک اندام جذاب به پشتوانه پیشرفت های علمی هموار گردیده است. در زیر چتر این پیشرفت های علمی در حوزه جراحی های زیبایی بدن از جمله ابدومینوپلاستی ، فرصتی فراهم شده تا زیبایی های خارجی ، احساسات و درونیات مثبت ما را تحریک کرده و کسالت های ناشی از بدشکلی های ظاهری اندام را از ریشه قطع کند. اگر می خواهید با این پروسه بیشتر آشنا شوید و از آن بهترین نتیجه را دریافت کنید ، حتما توصیه ها دکتر پریا روانفر را بخوانید و بخاطر بسپارید.

ابدومینوپلاستی در تهران - دکتر روانفر

مزایای ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی شکم قادر است مزایای زیر را با خود به همراه آورد:

  • شکم صاف تر
  • خلق کانتوری زیباتر در ناحیه شکم
  • طرز نشستن بهتر
  • اندام زیباتر
  • اعتماد به نفس بالاتر

پروسیجر جراحی شکم چگونه انجام می شود؟

ابدومینوپلاستی تردیشنال تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در حدود 2-4 ساعت طول می کشد. بعد از پروسه بیهوشی، جراح برای شروع جراحی زیبایی شکم برش افقی را درست بالای ناحیه شرمگاهی بین استخوان های ران ایجاد می کند. برش دیگری در اطراف ناف ایجاد می شود. این کار باعث می شود که بتوان ناف را در موقعیت طبیعی در حین کار روی بافت شکم، حفظ نمود. از این نطقه، پوست از بافت پایه جدا می شود و جراح به عضلات شکم دسترسی پیدا می کند. بعد از انجام تغییرات لازم، پوست به موقعیت قبل برگردانده می شود و بخش اضافی آن پیرایش می شود. برش ها با بخیه بسته می شوند و شکم صاف و محکم جدیدی برایتان خلق می گردد.

این افراد نباید عمل ابدومینوپلاستی انجام دهند

جراحی زیبایی شکم به طور معمول برای اکثر افراد قابل انجام است ؛ اما گاهی شرایط فرد که امر تعیین کننده ای در تصمیم به انجام یا عدم انجام پروسه است ، اجازه نمیدهد فرد تحت جراحی قرار بگیرد. در ادامه توضیحاتی در خصوص این که چه کسانی نمی توانند عمل ابدو انجام دهند ارائه میدهیم اما نکته قابل ذکر این است که این شرایط می تواند موقتی باشد و فرد پس از رسیدن به وضعیت نرمال ، برای عمل اقدام کند.

اگر وزن شما بسیار بالا باشد و قصد دارید به میزان قابل توجهی کاهش وزن داشته باشید ، در این شرایط نباید برای عمل زیبایی شکم اقدام کنید. ابتدا وزن تان را تا یک حد متعادلی پایین بیاورید و پس از آن برای ابدومینوپلاستی به جراح پلاستیک مراجعه کنید. چرا که هدف اصلی ابدومینوپلاستی ، پیکرتراشی نواحی شکم و پهلو است نه لاغری بدن.

بانوانی که هنوز قصد دارند تعداد فرزندان خود را افزایش دهند ، توصیه می شود تا پایان این برهه برای عمل ابدو اقدامی انجام ندهند؛ چرا که بارداری و زایمان نتایج حاصل از ابدومینوپلاستی را تغییر می دهند. ابتلا به برخی بیماری های مزمن شدید مثل دیابت کنترل نشده یا مشکلات قلبی ، افراد را از انجام جراحی زیبایی شکم ، منع میکنند. پس پیش از جراحی ، در جلسه مشاوره ، حتما پزشک را از تمام جزئیات سلامتی خود مطلع سازید.

آیا ابدومینوپلاستی فقط مختص بانوان است ؟

تقاضای بالای بانوان برای عمل زیبایی شکم و به طور کلی آمار بالای جراحی های پلاستیک در میان خانم ها ممکن است این تصور اشتباه را بوجود آورد که عمل ابدو فقط برای بانوان به انجام می رسد. آقایانی که نیز افتادگی پوست و عضلات شکم و پهلویشان ، باعث برهم خوردن تناسب اندام آن ها شده ، می توانند برای ابدومینوپلاستی اقدام کنند.

دوران نقاهت بعد از عمل ابدومینوپلاستی

پس از عمل زیبایی شکم بعد از اینکه به منزل باز می گردید، باید خوب استراحت کنید. البته، بهتر است هر چه زودتر به آرامی از جا بلند شوید و آرام قدم بزنید تا گردش خون به خوبی انجام شود. در طول چند روز اول ریکاوری از عمل تامی تاک ، با مصرف داروهای مسکن می توانید درد را مدیریت کنید. بعلاوه، باید دستورالعمل ها و توصیه های مراقبتی پزشک را با دقت اجرا کنید. نباید ناحیه جراحی شده طی عمل ابدو تحت فشار یا کشش قرار گیرد. بعد از دو هفته از جراحی ابدومینوپلاستی ، می توانید فعالیت های سبک را آغاز کرده و رانندگی کنید. بعد از شش هفته نیز می توانید زندگی روتین خود را آغاز کنید.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در تهران

هزینه عمل تامی تاک بر اساس جزئیات پلن درمان در بیماران مختلف، متفاوت است. در طول جلسه مشاوره با بهترین دکتر عمل زیبایی شکم ، ایشان با درک این مطلب که قیمت و هزینه عمل یکی از دغدغه های بیمار است ، توضیحات مفیدی را در این خصوص در اختیار بیمار قرار می دهد.

چه کسانی برای جراحی شکم داوطلب ایده آل محسوب می شوند؟

ابدومینوپلاستی برای بیمارانی که در ناحیه شکم دارای پوست اضافی و افتاده و چربی های سرسخت هستند و عضلات شکم آنها نیز ضعیف است یک فرایند ایده آل محسوب می شود. صرفنظر از اینکه چه پروسیجری می تواند نیاز شما را رفع کرده و یک شکم زیبا را برایتان خلق کند، برخورداری از سلامت عمومی خوب از شرایط الزامی برای تائید داوطلبی تان می باشد. عدم استعمال سیگار، برخوداری از وزن ایده ال یا نزدیک به ایده ال و داشتن انتظارات منطقی از نتیجه جراحی زیبایی شکم از دیگر الزامات داوطلبی است. همچنین اگر برنامه ای برای باردار شدن دارید، بهتر است عمل زیبایی شکم را به بعد از زایمان موکول کنید.

انواع جراحی شکم

تنوعات تکنیک ها در عمل ابدومینوپلاستی بسیار زیاد است و تکنیک مناسب با بررسی و ارزیابی ویژگی های بدن هر بیمار و با لحاظ کردن نیازهای او، در طول جلسه مشاوره پیش از عمل ابدو مشخص می شود.

ابدومینوپلاستی کامل : همانطور که در مبحث جراحی شکم تردیشنال شرح داده شد، این تکنیک توده های چربی سرسخت و پوست اضافی در شکم و زیر و بالا ناف را مورد هدف قرار می دهد. اسکار بر جای مانده از برش در این تکنیک جراحی زیبایی شکم به خوبی با لباس قابل پوشش داده شدن است. این جراحی برای درمان مشکلات جدی از قبیل جدا شدن عضلات بالای ناف استفاده می شود. لیپوساکشن نیز برای کم کردن توده های چربی از نواحی اطراف، مورد استفاده قرار می گیرد.

مینی ابدومینوپلاستی  : این پروسیجر در مقایسه با دیگر انواع جراحی شکم، کمتر تهاجمی است و نواحی کوچکی از شکم را مورد هدف قرار می دهد. مینی تامی تاک برای آندسته از بیمارانی مناسب است که درجه شلی محدودی در ناحیه پایین شکم آنها وجود دارد. بنابراین دوره ریکاوری نیز برای این پروسیجر کوتاه تر است.

ابدومینوپلاستی گسترده یا اکستند : این جراحی برای بیمارانی مناسب است که وزن زیادی کم کرده و اکنون در بخش میانی بدن، مقدار فراوانی پوست اضافی و افتاده دارند. در طول این جراحی، با ایجاد یک برش، پوست اضافی برداشته می شود. لیپوساکشن نیز فرایندی است که به همراه آن برای دستیابی به نتیجه ای مطلوب تر، اجرا می شود.

آیا ابدومینوپلاستی راه حل خوبی برای کاهش وزن است؟

این جراحی تکنیک کاهش وزن نیست ولی می تواند به خوبی ایرادات شکل گرفته در ناحیه فوقانی و تحتانی شکم را که در اثر عوامل زیر ایجاد شده اند رفع کند:

  • بالا رفتن سن
  • عوامل ژنتیک
  • بارداری
  • کاهش وزن شدید

این رویدادها می تواند ظاهری نا امید کننده را در شکم ایجاد کنند. وقتی سن بالا می رود پوست قوام خود را از دست می دهد و بعد از بارداری و کاهش وزن شدید نیز جذابیت شکم به کلی تخریب می شود. توده های چربی سرسخت نیز که به روش های طبیعی قابل از بین بردن نیستند در این میان اوضاع را وخیم تر می کند. جراحی شکم علاوه بر رفع این بدشکلی نا امید کننده، مزایای فانکشنالی را هم بهمراه دارد به این معنی که عضلاتی که در اثر رویدادهایی از قبیل زایمان، دچار پارگی شده بودند، محکم می شوند. زمانیکه لیپوساکشن با ابدومینوپلاستی ترکیب می شود، چربی ها از نواحی که ورزش و رژیم روی آنها کارساز نبوده برداشته می شوند و نتیجه نهایی، یک شکل ظاهری با جذابیتی باور نکردنی در ناحیه شکم خواهد بود.

درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی

مثل هر عمل جراحی دیگر، تجربه کردن درد در طول چند روز اول بعد از عمل، طبیعی است. این درد به خوبی با استفاده از داروهای مسکن قابل کنترل می باشد. بعد از جراحی، احساس خستگی می کنید و ناحیه اطراف برش، حساس خواهد بود. بعلاوه، اگر محکم کردن عضلات شکم نیز بخشی از فرایند درمان باشد در ناحیه شکم احساس کشش خواهید داشت. این حالات کاملاً موقتی بوده و بعد از مدتی رفع خواهد شد.

اگر بعد از عمل زیبایی شکم بچه دار شویم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بارداری بعد از ابدمینوپلاستی الزاماً نتیجه فرایند زیبایی پلاستیک را خراب نمی کند ولی با پیشرفت بارداری پوست و عضلات ناحیه شکم کشیده می شود و شاید دیگر به کانتور قبل باز نگردد. بنابراین توصیه می شود قبل از برنامه ریزی برای انجام این جراحی، در خصوص برنامه تان برای باردار شدن تصمیم بگیرید و اگر برنامه ای برای باردار شدن دارید، جراحی را به بعد از زایمان موکول کنید.

جراحی زیبایی شکم و لیپوماتیک

لیپوماتیک جراحی تراش دادن موضعی با برداشتن رسوبات چربی اضافی یا انتقال دادن چربی از نواحی دیگر بدن به ناحیه ای است که حجم آن از دست رفته و از شکل ظاهری جذابی برخوردار نمی باشد. برخی این جراحی را با ابدومینوپلاستی اشتباه می گیرند در حالیکه این دو تکنیک از لحاظ فنی تفاوت هایی با هم دارند.

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

نتیجه به دست آمده از جراحی شکم بسیار ماندگار است و بیمارانی که سبک زندگی سالمی را دنبال می کنند می توانند این انتظار را داشته باشند که برای مدت طولانی تری از نتیجه زیبای خلق شده بهره مثبت ببرند. باردار شدن یا وزن زیاد کردن می تواند تاثیرات منفی بر روی نتیجه گذاشته و حتی باعث برگشت شکم شود. به همین دلیل توصیه می شود که افرادی که تحت این جراحی قرار گرفته اند، وزن خود را در سطح ایده آل حفظ کرده و برنامه آتی برای بارداری نداشته باشند.

آیا بعد از جراحی شکم جای زخم باقی می ماند؟

بعد از جراحی، اسکار در ناحیه برش شکل می گیرد که به مرور زمان محو شده و در اکثر بیماران اصلاً دیده نمی شود. به خاطر داشته باشید که معمولاً دو سال طول می کشد تا اسکار از بین برود. برش اصلی معمولاً در جایی ایجاد می شود که بتوان به راحتی آن را با لباس زیر پوشش داد. اجرای دقیق مراقبت های بعد از عمل و توصیه های جراح و سپری کردن یک دوره بهبود موفقیت آمیز می تواند نقش موثری در بهبود سریع تر اسکار داشته باشد.

چگونه بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین جراح پلاستیک برای اجرای فرایند ابدومینوپلاستی در تهران ، یکی از بزرگ ترین و مهم ترین اقداماتی است که باید در سفر جراحی تان مد نظر داشته باشید. خبر خوب اینکه وقتی در این فاز موفق عمل می کنید و یک انتخاب خوب و درست را انجام می دهید، در واقع شانس موفقیت تان را در دستیابی به یک نتیجه ایده آل و شگفت انگیز به میزان چشمگیری بالا می برید. یک جراح پلاستیک جراحی شکم با تجربه و ماهر می تواند با مانور دستان هنرمند خود و به پشتوانه دانش و تکنیک های مدرن، نتیجه ای رضایت بخش را برای بیمار خود خلق کند.

بهترین جراح پلاستیک - دکتر روانفر

دکتر پریا روانفر

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا سعیدی
زهرا سعیدی
7 ماه قبل

سلام . خانم دکتر من بیماری دیابت دارم . میتونم عمل ابدومینوپلاستی انجام بدم ؟