درباره جراحی گوش و مزایای آن بیشتر بدانید!

جراحی گوش که با عنوان اتوپلاستی نیز شناخته می شود یک پروسیجر جراحی است که هدف شکل دهی به گوش خارجی و قرار دادن آن در موقعیت بهتر را دنبال می کند. این جراحی اغلب برای عقب کشیدن گوش های برجسته و جلو آمده که با نام گوش های بل بلی در میان عمومی شهرت دارند ، انجام می شود. علاوه بر این ، ناهنجاری هایی که به دلایل مادرزادی یا اکتسابی در پی وارد آمدن یک آسیب جدی به این اندام بوجود آمده است نیز با استفاده از این پروسیجر ، قابل درمان است. در رایج ترین فرایند جراحی گوش ، گوش ها شکل داده می شوند و در موقعیت نزدیک تر به سر قرار می گیرند و شکل ظاهری آنها متعادل تر و طبیعی تر می شود. در صورتی که از یک ناهنجاری آزار دهنده در شکل ظاهری گوش هایتان رنج می برید مشورت با دکتر روانفر ، جراح پلاستیک خوب در تهران ، می تواند فرصتی را برای رفع این دغدغه ، برای شما فراهم آورد.

 

جراحی گوش - دکتر روانفر

 

انواع جراحی گوش را بشناسید

عمل زیبایی گوش با استفاده از تکنیک های مختلف قابل اجرا می باشد. در هر تکنیک از جراحی گوش ، هدف خاصی دنبال می شود. برخی از انواع تکنیک های اتوپلاستی شامل موارد زیر می باشد:

 پینینگ گوش : در این روش که رایج ترین نوع اتوپلاستی می باشد برآمده بودن یا جلو آمدگی گوش ها اصلاح می شود. بهترین جراح پلاستیک ، طی جراحی گوش تکنیک های متعددی را برای شکل دادن به غضروف و قرار دادن گوش ها در موقعیت نزدیک به سر استفاده می کند.

کوچک کردن گوش : این پروسیجر بمنظور کوچک کردن اندازه گوش های بزرگ انجام می شود. در طول جراحی ، بافت غضروفی اضافی برداشته می شود و گوش ها بمنظور دستیابی به اندازه متناسب با سایر بخش های سر و صورت ، تغییر سایز داده می شوند.

ترمیم گوش ها : این تکنیک جراحی گوش که با عنوان بازسازی و ترمیم نرمه گوش نیز شناخته می شود بر روی شکل دادن و بازسازی بخش خارجی گوش تمرکز می کند. از این پروسیجر برای رفع ناهنجاری هایی که در اثر آسیب دیدگی ، عوامل ژنتیکی یا کشیده شدن نرمه گوش به دلیل استفاده از گوشواره های سنگین اتفاق افتاده اند ، استفاده می شود.

هر فرایند اتوپلاستی بر اساس نیازها و اهداف منحصر بفرد هر بیمار گزینش می شود. بنابراین ، مشورت کردن با یک جراح گوش خوب به منظور دریافت بهترین توصیه و پیشنهاد ، امری ضروری تلقی می شود.

برترین مزایای جراحی گوش

عمل زیبایی گوش مزایای متعددی را برای افرادی که به دنبال بهبود شکل ظاهری گوش هایشان هستند ، به همراه دارد. برخی از مهمترین مزایا جراحی گوش ، شامل موارد زیر می باشد:

  • درمان برآمدگی گوش ها : اگر جلو آمدگی گوش ها و شکل ظاهری ناخوشایند آنها برایتان آزار دهنده است ، عمل زیبایی گوش می تواند به خوبی تعادل قابل قبولی را بوجود آورده و گوش ها را نسبت به سر ، در موقعیت بهتری قرار دهد.
  • بالا رفتن اعتماد به نفس : اتوپلاستی می تواند سطح رضایت فرد از ظاهر خود را افزایش داده و با ایجاد شکلی متقارن تر در ظاهر این اندام ، حس اعتماد به نفس فرد را بالاتر ببرد.

لازم به ذکر است که عمل زیبایی گوش، یک انتخاب کاملاً فردی و گزینشی است و می تواند در هر بیمار ، مزایای خاصی را به همراه داشته باشد. اینکه هر بیمار در از جراحی کردن گوش چه اهدافی را دنبال می کند با مزیت هایی که این بیمار از نتیجه جراحی گوش در تهران بر خواهد شمرد ، ارتباط مستقیم دارد.

هزینه جراحی گوش چگونه تعیین می شود ؟

جراحی زیبایی گوش یک پروسیجر گزینشی است به این معنی که با هدف زیبایی انجام می شود و شرکت های بیمه نیز هزینه های آن را پوشش نمی دهند. بنابراین طبیعی است که هزینه به یک فاکتور مهم برای بیمار تبدیل شود. از طرف دیگر هیچ بیماری وجود ندارد که کسب نتیجه ایده آل از اتوپلاستی ، برای او دغدغه نباشد یا دوست نداشته باشد که بهترین نتیجه از عمل زیبایی گوش ، عایدش شود. خب ، در این میان تعارضی بین یک نتیجه رضایت بخش از جراحی گوش در تهران و هزینه اتفاق خواهد افتاد. چگونه می توان آن را مدیریت کرد و کدامیک را باید از نظر سطح اهمیت و اولویت در رتبه بالاتری قرار داد؟ اگر مروری بر تجربیات گذشته مان بیاندازیم ، قطعاً در پی اتفاقات مختلف ، به این جمله معروف که کیفیت ارزان نیست ، اعتقاد جدی پیدا کرده ایم. همین امر در مورد عمل گوش و هر پروسه زیبایی و درمانی دیگر هم مصداق دارد. اگر به دنبال یک نتیجه فوق العاده هستید ، لازم است بهای آن را بپردازید. با توجه به اینکه هزینه یکی از دغدغه های بیمار است ، پزشک همراه و بیمار محور ، با درک این مطلب ، در طول جلسه مشاوره اتوپلاستی ، در خصوص این فاکتور نیز با بیمار خود گفتگو کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار او قرار می دهد.

کاربرد تکنولوژی لیزر در جراحی گوش</h2&gt;&lt;/h2>

امروزه پروسیجر های زیادی وجود دارند که با مداخله لیزر انجام می شوند و پیشرفت گسترده و وسیع تکنولوژی لیزر ، بر کسی پوشیده نیست. اما در خصوص حوزه جراحی زیبایی گوش باید بگوییم که اجرای فرایندهای شکل دهی و رفع ایرادات ظاهری گوش جز با مانور دستان جراح و اجرای تکنیک های پیشرفته جراحی ، به روش دیگری از قبیل مداخله لیزر ، امکان پذیر نیست.

در طول اتوپلاستی ، برش هایی در پشت گوش جهت دسترسی به بافت غضروفی ایجاد می شود. سپس غضروف اضافی برداشته شده و گوش ها در موقعیت نزدیک تری به سر قرار می گیرند. برش ها در نهایت با بخیه بسته می شوند. تکنولوژی لیزر در ایجاد این تغییرات با محدودیت هایی روبرو بوده و توانایی های آن به حد کفایت نرسیده است. از تکنولوژی لیزر در حوزه زیبایی اغلب در مواردی از قبیل رفع اسکار یا ایرادات مختصر و سطحی استفاده می شود.

بهترین پزشک برای جراحی گوش در تهران کیست ؟

زمانی که در پروسه انتخاب جراح گوش تهران قرار می گیرید ، برای دستیابی به یک انتخاب موفقیت امیز ، با یک مسیر پرچالش روبرو هستید و لازم است نهایت دقت عمل تان را به خرج دهید. برخی از نکاتی که لحاظ نمودن آنها می تواند در یک انتخاب بهتر پزشک برای جراحی گوش، مفید واقع شود ، شامل موارد زیر می باشد :

  • دارا بودن بورد تخصصی : این فاکتور بعنوان تضمینی برای سپری شدن دوره های آموزشی و دستیابی پزشک به استاندارهای سازمان های تخصصی محسوب می شود.
  • تجربه : حتماً از جراح خود در خصوص تعداد عمل های اتوپلاستی که تا کنون انجام داده است سوال کنید.
  • عکس های قبل و بعد از عمل : دیدن عکس های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی جراح می تواند ایده هایی را در خصوص مهارت جراح و سبک کار او و میزان رضایت بخش بودن نتیجه به دست دهد.

به خاطر داشته باشید که در کنار تمام این موارد ، شرکت در جلسه مشاوره ، فرصت طلایی را به شما می دهد تا از نزدیک در یک گفتگوی نفر به نفر ، درباره دغدغه ها ، اهداف و انتظارات تان از جراحی گوش با پزشک گفتگو کنید.

دوره نقاهت جراحی زیبایی گوش چگونه می گذرد ؟

دوره ریکاوری بعد از عمل زیبایی گوش در افراد مختلف ، متفاوت است و در واقع پزشک بر اساس نیازهای هر بیمار ، توصیه های سفارشی را ارائه می دهد. برخی از کلیات دوره ریکاوری این پروسیجر عمل زیبایی گوش ، شامل موارد زیر می باشد:

  • بعد از عمل اتوپلاستی ، گوش ها پانسمان می شوند. این پانسمان اغلب بعد از یک الی دو هفته برداشته می شود.
  •  به دلیل تهاجمی بودن ماهیت جراحی گوش ، درد عارضه اجتناب ناپذیر خواهد بود. پزشک برای مدیریت آن ، داروهای مسکن را تجویز می کند.
  • ورم و کبودی نیز عوارضی هستند که در اطراف ناحیه جراحی شده ، ایجاد می شود و اغلب در طول یک دوره چند هفته ای فروکش می کند.
  •  قرار گرفتن در یک موقعیت خواب مناسب یکی از مهمترین الزاماتی است که باید در دوره ریکاوری جراحی زیبایی گوش رعایت شود. در زمان خواب ، با قرار دادن چند بالش در زیر سر ، در حالت لمیده قرار بگیرید.

دوره ریکاوری اولیه اغلب یک تا دو هفته طول می کشد و در طول آن لازم است از محل کار یا تحصیل خود مرخصی گرفته و در فضا و شرایطی به دور از دغدغه ، خوب استراحت کنید. البته ، برای ریکاوری کامل ، حتی تا چند ماه زمان لازم است تا ورم ها به طور کامل فروکش کرده و نتیجه جراحی ، اصطلاحاً جا بیافتد.

بهترین جراح پلاستیک - دکتر روانفر

دکتر پریا روانفر

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها