لیفت ران

لیفت ران یا تایپلاستی یک پروسیجر جراحی پلاستیک بسیار موثر برای برداشتن پوست اضافی، شل و افتاده ای است که بدشکلی آن در ناحیه ران برایتان عذاب آور شده است. گاهی در اثر عواملی از قبیل نوسانات شدید وزنی، پوست اضافی در ناحیه ران ها ایجاد می شود که ظاهری بدشکل را بوجود آورده و در واقع باعث بهم ریختن تناسب اندام تان می شود. در ادامه، با توضیحات دکتر پریا روانفر همراه باشید تا ببینید بهترین راه خلاصی از این ظاهر ناهنجار در ناحیه ران چیست.

 

لیفت ران - دکتر روانفر

 

فرایند لیفتینگ ران چگونه انجام می شود؟

قبل از پروسیجر لیفت ران ، جراح خطوط برش را در حالیکه بیمار ایستاده است، روی ران علامت گذاری می کند. پزشک بخش های افتاده پوست را برای خلق بهترین کانتور از زوایای مختلف بررسی می کند. سپس متخصص بیهوشی بیمار را در حالت خواب کامل قرار می دهد تا در طول جراحی احساس درد نکند. برش ها در کشاله ران ایجاد می شود و الگوی آن بر حسب تشخیص پزشک و متناسب با نیاز بیمار ایجاد می گردد. چربی برداشته می شود و بافت در موقعیت جدید قرار گرفته و عضلات مجاور نیز سفت می شود. بخیه ها کمک می کند تا بافت تحت پشتیبانی قرار گرفته و در موقعیت جدید خود محکم شود. در پایان پروسیجر، پوست برش داده شده، با استفاده از بخیه بسته می شود.

آیا لیفت ران بهتر است یا لیپوساکشن؟

تصمیم گیری برای انتخاب بین دو گزینه لیپوساکشن یا بالا کشیدن ران با لیفت برای شکل دهی به ران به فاکتورهای متعددی از قبیل مقدار و موقعیت پوست اضافی، حالت ارتجاعی پوست و اهداف کانتور کلی در بدن وابسته است. جراح می تواند در طول مشاوره، بعد از ارزیابی کامل، صحیح ترین پیشنهاد را ارائه دهد.

انواع مختلف جراحی لیفتینگ ران:

لیفت داخلی ران: این نوع لیفت برای رفع افتادگی پوست در قسمت داخلی ران ها انجام می شود. برش در این روش در کشاله ران ایجاد می شود.

لیفت خارجی ران: این نوع لیفت برای رفع افتادگی پوست در قسمت خارجی ران ها انجام می شود. برش در این روش در امتداد خط کشاله ران تا زانو ایجاد می شود.

لیفت عمودی ران: این نوع لیفت برای رفع افتادگی پوست در قسمت جلویی و خارجی ران ها انجام می شود. برش در این روش از بالای ران تا زانو ایجاد می شود.

لیفت مدور ران: این نوع لیفت برای رفع افتادگی پوست در تمام قسمت های ران ها انجام می شود. برش در این روش به صورت دایره ای در اطراف ران ایجاد می شود.

لیفت ران با لیپوساکشن: این نوع لیفت برای حذف چربی اضافی و سفت کردن پوست ران ها انجام می شود. در این روش، ابتدا چربی اضافی ران ها با لیپوساکشن برداشته می شود و سپس پوست اضافی ران ها برداشته و سفت می شود.

انتخاب نوع لیفت ران مناسب به عوامل مختلفی از جمله:

 • میزان افتادگی پوست
 • میزان چربی اضافی
 • شکل ران ها
 • انتظارات بیمار

جراح پلاستیک با بررسی این عوامل، مناسب ترین نوع لیفت ران را برای بیمار انتخاب می کند.

بهترین جراح در تهران برای لیفت ران

مد نظر قرار دادن ملاحظات زیر در فاز انتخاب بهترین جراح پلاستیک بسیار حائز اهمیت است:

 • برخورداری از تجربه کافی در زمینه جراحی بالا کشیدن ران
 • مشاهده عکس های قبل و بعد از عمل سایر بیماران جراحی شده به دست جراح بالقوه
 •  امکان برقراری یک رابطه مبتنی بر اعتماد با جراح

جلسه مشاوره به دلیل عمیق بودن ماهیت آن برای جراحان ماهر و صاحب تجربه از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین جراحان بالا کشیدن ران با لیفت از این جلسه بعنوان فرصتی مناسب برای ارزیابی داوطلب و بررسی نیازهای او و نیز بحث درباره اهداف زیبایی مورد نظر استفاده کرده و پروسیجرهایی که می تواند بیمار را به اهداف او نزدیک تر کند، پیشنهاد می کنند. همچنین پزشک از بیمار می خواهد تا قبل از جراحی، خود را به وزن ایده ال برساند تا نوسانات وزنی بعد از عمل، نتایج را تحت تاثیر قرار ندهد. تحقیقی که شما در فاز انتخاب جراح انجام داده اید می تواند در نتیجه ای که قرار است به دست آورید بسیار تعیین کننده باشد پس تمام انرژی خود را روی این مرحله متمرکز کنید.

چه کسانی داوطلب ایده آل لیفت ران محسوب می شوند؟

کاندید مناسب بودن برای این جراحی به چندین فاکتور از قبیل موارد زیر وابسته است:

 •  برخورداری از سلامت عمومی
 •  خاصیت ارتجاعی مناسب در پوست
 • مقدار و موقعیت پوست اضافی
 •  اهداف کانتورینگ بدن
 •  انتظارات منطقی از جراحی

شرکت در جلسه مشاوره با بهترین متخصص جراح لیفت ران که به ارزیابی نیازهای فردی شما پرداخته و توصیه های اختصاصی را به شما پیشنهاد می کند می تواند بهترین روش برای تعیین داوطلبی تان باشد.

هزینه جراحی لیفت ران چقدر است؟

مبلغی که زیباجو برای بهره مند شدن از مزایای این فرایند می پردازد مجموعه ای از هزینه هایی است که برای فاکتورهای زیر پرداخت می کند. این فاکتورها شامل موارد زیر می باشد:

 •  تخصص و تجربه جراح
 • موقعیت جغرافیایی اجرای فرایند جراحی
 •  گستردگی دامنه جراحی لیفت ران
 •  تمایل جراح به انجام فرایند ترکیبی

پزشک با در نظر گرفتن این موضوع که هزینه یکی از دغدغه های بیمار است، در این خصوص با بیمار خود در طول جلسه مشاوره گفتگو خواهد کرد.

چگونه برای جراحی تایپلاستی آماده شویم؟

 1.  سیگار نکشید و اگر سیگاری هستید در هفته های منتهی به روز عمل لیفت ران ، اقدام به ترک آن کنید.
 2.  الکل ننوشید. نوشیدن الکل می تواند در توانایی بدن برای بهبود، اختلال ایجاد کرده و خطر خونریزی را افزایش دهد.
 3.  سبک زندگی سالم را دنبال کنید.
 4.  دستوراتی که پزشک قبل از عمل به شما توصیه کرده با دقت دنبال کنید.
 5. علاوه بر موارد فوق حتماً در خصوص داروها و مکمل های مورد مصرف تان به پزشک اطلاع دهید.

آیا نتیجه جراحی لیفت ران دائمی است؟

این فرایند می تواند برای چندین دهه نتایج ماندگار خود را حفظ کند مشروط بر اینکه اقداماتی از قبیل ثابت نگه داشتن وزن، پیشبرد سبک زندگی در یک سطح ایده آل و اقدامات دیگر برای مقابله با تاثیرات و مداخلات طبیعی ناشی از بالا رفتن سن نیز فراموش نشود.

آیا پوست بعد از جراحی لیفتینگ ران دوباره دچار افتادگی می شود؟

پوستی که در طول جراحی برداشته می شود، دوباره جایگزین نمی شود؛ البته باید مراقب فاکتورهایی از قبیل نوسانات وزن که مداخلاتی را در نتیجه جراحی ایجاد می کند باشیم.

چگونه می توان اسکار بعد از عمل را به حداقل رساند؟

ترکیب تکنیک جراحی مناسب با مراقبت های بعد از عمل لیفت ران می تواند در به حداقل رسیدن اسکار موثر واقع شود. دستورالعمل های جراح را با دقت دنبال کنید. پمادهای موضعی را استفاده کرده و پانسمان را طبق دستور انجام دهید. همچنین از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. برش ها را تمیز و خشک نگه دارید تا عفونت اتفاق نیافتد. برش ها را ماساژ دهید و از ژل یا ورقه های سیلیکون برای آبرسانی به بافت استفاده کنید. سیگار نکشید و به خاطر داشته باشید که شکل گیری بافت اسکار، بخش نرمال روند بهبود است که با به کار گیری اقدامات توصیه شده می توان آثار آن را به حداقل رساند.

چه مدت بعد از جراحی لیفت ران می توان دوش گرفت؟

زمان دوش گرفتن به توصیه جراح شما وابسته است ولی اغلب بین 24 تا 48 بعد از عمل می توانید دوش بگیرید. با توجه به اینکه زود دوش گرفتن یا سپری کردن مدت زیادی در آب داغ می تواند خطر عفونت را به همراه داشته یا روند بهبود را به تعویق بیاندازد، بنابراین بهتر است طبق دستور پزشک تان عمل کنید. پزشک بر اساس شرایط فردی هر بیمار و وضعیت بهبود او، اطلاعات مربوط به هر بخش را در اختیار قرار می دهد.

چه مدت بعد از عمل تایپلاستی می توان ورزش کرد؟

مدت به تعویق افتادن زمان شروع ورزش بعد از عمل لیفت ران به دامنه پیچیدگی پروسیجر، سلامت عمومی بیمار و مراقبت های بعد از جراحی او وابسته است. بیشتر بیماران 2 تا 3 هقته بعد از عمل می توانند دوباره ورزش کنند البته اگر ورزش کردن باعث وارد آمدن فشار به ران ها و کل بدن شود باید برای مدت بیشتری آن را به تعویق انداخت.

آیا جراحی لیفت ران دردناک است؟

این جراحی می تواند به دلیل تهاجمی بودن، درد به همراه داشته باشد که البته با داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل است. دامنه درد به آستانه تحمل درد بیمار وابسته است و معمولاً تنها در طول چند روز اول شدت دارد و به مرور شروع به فروکش کردن و بهبود خواهد کرد.

در جراحی تایپلاستی برش ها در کدام ناحیهران ایجاد می شود؟

برش ها اغلب در چین های طبیعی کشاله ران یا قسمت داخل ران از کشاله تا زانو یا پشت آن ایجاد می شود. ایجاد برش به دامنه پوست اضافی وابسته است. الگوی برش خاص بر حسب مورد فردی و نتیجه مورد نظر، توسط جراح مشخص می شود.

بهترین سن لیفت ران

بهترین سن برای این فرایند زیبایی اغلب بعد از 18 سال بوده و برای افرادی مناسب است مشکلاتی از قبیل افتادگی پوست در ران ها را تجربه می کنند. این فرایند همچنین برای افرادی که نوسان وزن شدید داشته اند نیز توصیه می شود.

آیا با لیفت ران از شر سلولیت ها خلاص می شویم؟

لیفت ران به طور اختصاصی سلولیت ها را مورد هدف قرار نمی دهد بلکه پوست اضافی را برداشته و بافت پایه را در ناحیه داخلی ران محکم می کند. برای برداشتن سلولیت می توان فرایند را با لیزر درمانی ترکیب کرد. در طول مشاوره با جراح می توانید اطلاعات دقیق تری در این زمینه به دست آورید.

عوارض جانبی جراحی لیفت ران:

 • خونریزی
 • عفونت
 • کبودی
 • تورم
 • جای زخم
 • بی حسی
 • درد

معمولاً این عوارض جانبی موقتی هستند و با گذشت زمان بهبود می یابند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف جراحی لیفت ران و انتخاب نوع مناسب برای خود، با یک جراح پلاستیک مشورت کنید.
شما با انتخاب یک جراح پلاستیک خوب و متبحر و رعایت نکات گفته شده از سوی ایشان می توانید دوره ریکاوری بدون عارضه ای را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها