لیفت سینه در تهران + صفر تا صد نکات جراحی | دکتر پریا روانفر

افتادگی سینه ها مشکلی نیست که بالا رفتن سن تنها دلیل وقوع آن باشد. عوامل دیگری از قبیل شیردهی و نوسانات شدید وزن نیز از مولفه هایی هستند که برخی بانوان را به عنوان نقطه در تجربه اتفاق ناخوشایند آویزان و افتاده شدن سینه ها، در تیررس خود قرار می دهد. زمانی که دچار این بدشکلی در سینه ها می شوید، اغلب نوک سینه ها به پایین ترین نقطه نزول کرده و به دیواره قفسه سینه نزدیک می شود. شکلی که حتی تصور آن نیز ناخوشایند است و این تجربه زمانی آزار دهنده تر می شود که تصویر برجسته سینه ها که در بدو جوانی صاحب آن بودیم در ذهن مان تداعی می شود. اما در کنار همه این اتفاقات نا امید کننده، دستاورد شگفت انگیزی که متخصصان جراح پلاستیک در سایه پروسیجرهای کانتورینگ بدن برای دستیابی به شکلی ایده آل در سینه ها به ارمغان آورده اند، جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی است که با مانور دستان هنرمند بهترین متخصصین جراحی پلاستیک همچون دکتر پریا روانفر ، سینه ها را در پوزیشنی قرار می دهد که قادر است زیبایی از دست رفته در آنها را بازیابی کرده و باعث جوانسازی این بخش از بدن مان شود.

لیفت سینه در تهران + دکتر روانفر

چه اقداماتی قبل از پروسیجر لیفت پستان مورد نیاز است؟

 • گام اول، انتخاب بهترین جراح پلاستیک برای لیفت سینه در تهران است که بعد از سپری کردن موفقیت آمیز این فاز، با شرکت در جلسه مشاوره، توصیه هایی در خصوص اقدامات قبل از عمل در اختیار شما قرار داده می شود.
 • پزشک در طول این جلسه سلامت عمومی شما را ارزیابی می کند تا داوطلبی تان تائید شود.
 • لازم است در زمان شرکت در این جلسه، فهرست داروهای مصرفی تان را همراه داشته باشید تا پزشک دستورات لازم در خصوص مصرف یا قطع مصرف هر یک را اعلام کند.
 • وی به شما توصیه می کند در صورتی که سیگاری هستید، آتش این مخدر خانمان سوز سلامت را در زندگی تان برای مدتی خاموش کنید. نیکوتین فشار خون را بالا می برد و روی نتیجه جراحی اثر منفی می گذارد.
 • همچنین بهتر است وزن خود را به یک سطح سالم برسانید و آن را بعد از عمل نیز حفظ کنید تا نوسانات شدید وزنی، نتیجه عمل شما را خراب نکند.

مراحل جراحی لیفت سینه

تکمیل عمل لیفت پستان معمولاً 2-3 ساعت طول می کشد. جراح برش هایی را در موقعیت های استراتژیک در سینه ایجاد می کند. تعداد و پوزیشن دقیق برش ها، متغیر بوده و بر حسب تکنیکی که بنا به تشخیص پزشک، متناسب با نیازهای شما می تواند بهترین نتیجه را به دست دهد، فرق خواهد داشت.

بهترین جراح لیفت سینه تهران ، پوست اضافی اطراف هاله و زیر سینه را برداشته و به سینه ها شکل می دهد. سپس نوک سینه ها را در موقعیت جدید قرار داده و اندازه هاله را نیز متناسب با اندازه جدید سینه ها تغییر می دهد. سپس برش ها با بخیه بسته می شوند.

بعد از جراحی بالا کشیدن پستان ها چه مراقبت هایی لازم است؟

بعد از پایان فرایند لیفت سینه ، ماموریت شما برای اجرای فاز اقدامات بعد از عمل جهت مراقبت از زیبایی خلق شده آغاز می شود. با توجه به تهاجمی بودن ماهیت عمل، درد خواهید داشت که با مصرف داروهای مسکن، قابل کنترل خواهد بود. لوله های کوچکی به نام درن برای تخلیه ترشحات از ناحیه جراحی شده در برش ها تعبیه می شود که قبل از ترک مرکز درمان و عزیمت به منزل، برداشته می شود.

بهتری جرا لیفت سینه در تهران یا تیم دستیار او توصیه هایی را در خصوص نکات بهداشتی، نحوه دوش گرفتن، مراقبت از زخم ها، کنترل حرکات بازوها، جلوگیری از وارد آمدن فشار به سینه ها، خودداری از استعمال سیگار و مصرف الکل به شما توصیه می کنند. این توصیه ها اغلب سفارشی بوده و متناسب با هر مورد جراحی، گاهی نکات ویژه ای به آن اضافه می شود.

بهترین روش درمان افتادگی سینه چیست؟

شاید در زمان گوگل کردن برای یافتن راه حلی جهت درمان افتادگی سینه هایتان با روش هایی با عنوان لیفت سینه بدون جراحی از قبیل بادی تایت، درمان با لیزر، سی آی سی آی، ترماژ، پلاسما، بوتاکس و فیلر روبرو شده باشید و اولین اتفاقی که می افتد این باشد که ذهن شما وارد فاز مقایسه روش های جراحی و بدون جراحی بالا کشیدن سینه می شود تا ارزیابی کند که کدام روش برای رفع دغدغه تان در خصوص افتادگی در این بخش از بدن مفید تر است.

خب طبیعی است که دامنه اطلاعات شما تا اندازه ای علمی نیست که بتوانید در این مرحله موفق عمل کنید و تشخیص بدهید چه روشی برایتان مناسب است. پس راهکار چیست؟ پاسخ یک جمله است: مراجعه به بهترین جراح پلاستیک برای راهنمایی و مشاوره گرفتن. بدون شک، پزشک از زاویه دقیقی که به مشکلات موجود در ناحیه سینه های شما نگاه می کند و قادر خواهد بود بهترین راهکار را برای رفع مشکل تان ارائه دهد.

دستاوردهای شما از جراحی لیفت سینه

اگر زیر نظر بهترین جراح لیفت سینه تهران عمل شوید ، از مزایای فوق العاده زیر بهره مند خواهید شد :

مزایای جراحی لیفت سینه

آیا میتوان همزمان با لیفت سینه، پروتز سینه نیز انجام داد؟

اگر قرار است به علت کوچک بودن بیش از حد اندازه سینه ها، پروسیجر پروتز سینه نیز همزمان با لیفتینگ انجام شود، پزشک فرایند جایگذاری ایمپلنت سینه را نیز با هدف خلق سینه هایی بزرگ تر، برجسته تر و پرتر ، انجام می دهد. بعد از اتمام عملیات، برش ها با بخیه بسته می شوند و سینه ها با پانسمان ها یا چسب های مخصوص تحت پشتیبانی بیشتر قرار می گیرند.

هزینه واقعی جراحی لیفت پستان 1402

با توجه به زیبایی بودن ماهیت این فرایند جراحی، پکیج قیمت ثابتی برای آن وجود ندارد. عوامل متعددی وجود دارند که به واسطه آنها هزینه لیفتینگ سینه در دامنه متغیری قرار می گیرد. به طور کلی، فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت این پروسیجر زیبایی شامل بیهوشی، تست های توصیه شده توسط پزشک، محل جغرافیایی مرکز جراحی، دستمزد جراح و دامنه تغییرات و اصلاحاتی است که قرار است در سینه ها اعمال شود. در برخی موارد نیز جراحی به صورت ترکیبی انجام می شود به این معنی که در کنار لیفت، برای ارتقا دادن نتیجه درمان، فرایند های دیگری از قبیل پروتز سینه نیز به فرایند اضافه می شود. مشاوره با متخصص بهترین منبع کسب اطلاعات جامع در خصوص هزینه است.

بهترین جراح لیفت سینه تهران

انتخاب یک جراح خوب بمنظور دستیابی به یک پروسیجر موفقیت آمیز و نتیجه ای رضایت بخش ، بسیار ضروری است. برخی فاکتورهایی که در زمان این انتخاب لازم است مورد ملاحظه قرار دهید شامل موارد زیر می باشد:

 • حتماً جراحی تان را به دست یک جراح پلاستیک با تجربه ای بسپارید که این پروسیجر را بارها و بارها با موفقیت انجام داده است.
 • حتماً مطمئن شوید که پزشک در این زمینه جراحی بخصوص ، از تخصص سطح بالایی برخوردار است. درک عمیق از آناتومی سینه ها و تسلط کامل به تکنیک های مختلف در دستیابی به نتیجه رضایت بخش ، ضروری است.
 • ریویو بیمارانی که قبلاً به دست جراح بالقوه تان جراحی شده اند را بخوانید تا ایده های مفیدی در خصوص سطح رضایت آنها به دست آورید.
 • حتماً در جلسه مشاوره با جراح شرکت کنید تا درباره اهداف ، انتظارات و دغدغه هایتان با او گفتگو کنید.

به خاطر داشته باشید که انجام یک تحقیق کامل ، پرسیدن سوالات و بررسی گزینه های مختلف ، تا حد زیادی می تواند در یک انتخاب موفقیت آمیز اثر گذار باشد.

مدرن ترین تکنیک درمان افتادگی سینه ها

تشخیص جراح در این باره که به چه روش می توان به نتیجه مطلوب از فرایند لیفت سینه دست پیدا کرد، نقش اصلی را در انتخاب تکنیک اجرای جراحی ایفا می کند. به طور کلی، این پروسیجر زیبایی با سه تکنیک اجرا می شود:

تکنیک لیفت تردیشنال پستان

 • در طول این تکنیک، سه برش به شکل لنگر کشتی ایجاد می شود:
 • یک برش دایره ای شکل در اطراف هاله
 • یک برش عرضی در طول خط چین طبیعی در نقطه تلاقی پستان و قفسه سینه
 • یک برش عمودی در طول هلال پایینی سینه و نقطه تلاقی دو برش قبلی
 • جراح لیفت سینه در تهران و هر شهر دیگری با استفاده از این برش ها می تواند پوست و بافت اضافی را برداشته و شکل کلی پستان را بهبود بخشد.

تکنیک لیفت ورتیکال سینه

 • این تکنیک تنها از دو برش برای ایجاد تغییرات مورد نیاز استفاده می کند.
 • برش اول به شکل دایره در اطراف هاله
 • برش دوم به شکل عمودی در طول هلال زیر سینه
 • برش ها در این تکنیک از لیفت سینه  شکلی شبیه به آب نبات چوبی را دارند و به همین دلیل این نام به عنوان نام مستعار برای آنها انتخاب شده است.

تکنیک دور هاله یا پری آرئولار

در طول لیفت با این تکنیک برش، تمام تنظیمات در اندازه و شکل سینه ها از طریق یک برش در اطراف هاله انجام می شود. این تکنیک زمانی کاربرد دارد که افتادگی سینه جزئی بوده و قرار است بافت مختصری از آن برداشته شود.

تشخیص این موضوع که کدامیک از تکنیک های فوق می تواند نتیجه مورد انتظار از عمل را به همراه داشته باشد بر حسب مورد تحت جراحی، متغیر است. پزشک با ارزیابی کامل، در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد.

لیفت سینه بعد از شیردهی

بعد از لیفت سینه می توان به کودک خود شیر داد. البته این قابلیت ، به فاکتورهای متعددی وابسته است به همین دلیل لازم است قبل از جراحی ، درباره پلن هایتان با جراح مشورت کنید. برخی ملاحظاتی که لازم است برای پیشگیری از بروز مشکلات و عوارض جانبی مد نظر قرار داده شود ، شامل موارد زیر می باشد:

تکنیک استفاده شده در طول جراحی بر روی حفظ یا از بین رفتن مجاری شیر و اعصاب در سینه که از مولفه های مهم در فرایند شیردهی هستند ، ممکن است اثر گذارد. از اینرو اگر قصد دارید بعد از جراحی بالا کشیدن سینه ها ، بچه دار شوید ، لازم است این موضوع را با جراح خود در میان بگذارید تا جراح ، متناسب با دغدغه ها و اهداف شما ، تکنیک مناسب را در حین عمل ، مورد استفاده قرار دهد.

جراحی به طور موقتی یا دائمی بر روی حس نوک سینه ها اثر می گذارد. همین امر می تواند در فرایند شیردهی مداخله داشته باشد. کاهش یافتن حس ، این چالش را ایجاد می کند که آیا در حین شیردهی ، کودک به طور کامل ، تغذیه خود را از شیر مادر انجام داده است یا خیر.

جراحی لیفت سینه مستقیماً بر روی تولید شیر اثر نمی گذارد. البته در برخی موارد ممکن است در صورت آسیب دیدن مجاری و غدد شیر ، اختلالی در فرایند تولید شیر ایجاد شود. از این جهت است که مرتباً به متقاضیان این فرایند زیبایی توصیه می شود تا حتماً در فاز انتخاب جراح ، نهایت دقت خود را به کار گیرند تا جراحی بدون بروز هرگونه عارضه جانبی انجام پذیرد.

مدت زمان عمل لیفت سینه چقدر است؟

جراحی شما از لحظه بیهوش شدن زیر نظر متخصص بیهوشی آغاز شده و با بازیابی کامل هوش در اتاق ریکاوری تحت کنترل تیم پزشکی تان، تکمیل می شود. فاز جراحی و اجرای پروسیجر عمل اغلب به مدت 2-3 ساعت طول می کشد. در برخی موارد، طبق پلن، قرار است جراحی ترکیبی روی سینه ها انجام شود که در این شرایط، مدت زمان بیشتری را مهمان اتاق جراحی خواهید بود. پزشک، جزئیات این بخش را در جلسه مشاوره در اختیار بیمار قرار می دهد.

آیا عمل لیفت پستان درد دارد؟

جراحی لیفت سینه در تهران تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و بیمار در طول فرایند در حالت خواب کامل است. بعد از عمل، به مدت چند هفته سینه ها متورم هستند و درد خفیفی در آن احساس می شود که به واسطه مصرف داروهای مسکن قابل کنترل خواهد بود. در صورتی که سطح درد به آستانه ای رسید که برایتان غیر قابل تحمل بود حتماٌ به پزشک اطلاع دهید.

آیا نتیجه جراحی ماستوپکسی ماندگار است؟

مدت ماندگاری نتایج بر یک مبنای موردی، متغیر است. به این معنی که افرادی که یک سبک زندگی سالم را دنبال می کنند و برای مثال، از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل اجتناب کرده و خود را در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید مصون نگه می دارند ماندگار تر است.

عمل لیفت سینه درد دارد ؟

دغدغه ذهنی برخی از بیماران ، به ویژه کسانی که آستانه درد پایین دارند ، میزان درد بعد از جراحی لیفت پستان است؛ یعنی میخواهند بدانند بعد از عمل تا چه حد متحمل درد می شوند. باید به شما بگوییم که وقوع درد امر کاملا طبیعی است و نباید بابت آن نگران باشید. پزشک برای کنترل کردن اوضاع ، دارو مسکن تجویز کرده و مراقبت هایی را گوشزد می کند. تنها در صورتی این امر نگران کننده میشود که با وجود مصرف داروهای مسکن و رعایت نکات مراقبتی ، درد نه تنها فروکش نکرده ، بلکه شدت یافته است. در این وضعیت باید بدون معطلی به جراح مراجعه کنید.

کرم لیفت سینه نتیجه ای مشابه جراحی دارد ؟

قطعا راه های خانگی و بدون تهاجم نمی توانند همانند عمل جراحی موثر واقع شوند. اولا این که کرم های لیفت کننده سینه باید یک بازه زمانی طولانی مورد استفاده قرار بگیرند ؛ ثانیا برای هر میزان از افتادگی مناسب نیستند. این احتمال هم وجود دارد که شما مدت ها از کرم استفاده کنید و شاهد نتیجه نباشید. بنابراین بجای صرف کردن وقت تان برای پیدا کردن کرم لیفت سینه و استفاده از آن ، بهتر است با مراجعه به پزشک ، جراحی را انجام دهید.

جراحی لیفت پستان عوارض دارد ؟

ریسک عارضه برای هر نوع جراحی وجود دارد ؛ اما لزوما همه عمل ها از جمله جراحی ماستوپکسی به عوارض خطرناک ختم نمی شوند. در اکثر اوقات بعد از جراحی لیفت سینه ، عوارض نمود یافته ، جانبی و موقتی هستند ؛ مثل ورم ، خارش ، درد و خونریزی خفیف. زمانی که در دوره ریکاوری مراقبت های لازم را انجام دهید و بهبودی حاصل گردد ، تمامی موارد به طور کامل برطرف می شوند. در صورتی که شاهد مورد غیر طبیعی بودید ، با جراح تماس بگیرید.

بعد از جراحی لیفت سینه اسکار بر روی پوست باقی می ماند؟

برش های جراحی ، به طور تدریجی به بهبودی می رسند ؛ از این رو در این خصوص باید صبور باشید. در زمان بهبودی ، محل زخم ها ابتدا به صورت یک هاله صورتی یا سفید کمرنگ در آمده و به مرور به طور کامل محو می شوند. از طرف دیگر محل ایجاد برش ها برای لیفت کردن پستان به گونه ای انتخاب شده که پس از جراحی چندان در معرض دید قرار نمیگیرند. شایان ذکر است که اگر به درستی از محل زخم ها مراقبت کنید ، هیچگونه اسکاری برجای نمی ماند.

مدت زمان ریکاوری لیفت پستان چند روز است؟

مدت زمان ریکاوری برای لیفت پستان ممکن است بین یک تا سه هفته باشد، اما در هر فرد ممکن است با توجه به وضعیت جسمانی متفاوت باشد. در طول این دوره، باید از فعالیت‌های سنگین پرهیز کرده و راهنمایی پزشک را رعایت کرده تا بهبودی کامل را تسریع کند. عوارض ممکن شامل تورم، درد و حساسیت در ناحیه لیفت شده می‌باشد، که با استفاده از داروها و تکنیک‌های مختلف کاهش می‌یابد. مراقبت‌های خاصی نیاز است تا بهبودی تسریع یابد.

چه افرادی بهترین کاندیدا برای لیفت سینه هستند؟

افرادی که بهترین کاندیدا برای لیفت سینه هستند، عبارتند از:
1.افرادی که توانایی مالی و زمان لازم برای ریکاوری پس از عمل را دارند.
2.افرادی که سینه‌هایشان شکل ظاهری بدی به خود گرفته است، به ویژه پس از بارداری یا افت وزن.
3. افرادی که به دلیل پیری یا عوامل دیگر از جمله ژنتیک، انقباض پوستی را در منطقه سینه تجربه می‌کنند.
4.افرادی که تمایل دارند ظاهر جسمی خود را بهبود بخشند و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند.
5.افرادی که در حالت سلامتی خوبی هستند و مشکلات جدی از نظر جسمی و روانی ندارند که اجرای عمل جراحی را مخاطره‌آمیز کند.

فواید جراحی لیفت سینه

1. بهبود شکل و ظاهر سینه: جراحی لیفت سینه می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای شکل و ظاهر سینه را بهبود بخشد. این شامل کاهش افتادگی، جمع‌سازی بافت‌های پوستی و بازسازی شکل طبیعی سینه می‌شود.
2. احساس راحتی و اعتماد به نفس: برای بسیاری از زنان، افتادگی سینه می‌تواند موجب تنگی نفس و ناراحتی در برخی فعالیت‌های روزمره شود. با انجام جراحی لیفت سینه، زنان ممکن است احساس راحتی بیشتری داشته باشند و اعتماد به نفسشان افزایش یابد.
3. توازن و تناسب ظاهری: با افزایش سن یا تغییرات دیگری که در بدن اتفاق می‌افتد، ممکن است شکل و اندازه سینه دچار ناهمواری شود. با انجام جراحی لیفت سینه، این توازن و تناسب ظاهری می‌تواند بهبود یابد.
4. تأثیر مثبت روی روابط جنسی: برخی از زنان ممکن است افتادگی سینه را به عنوان یک مسئله ناخوشایند در روابط جنسی خود تجربه کنند. با تصحیح این مشکل احتمالاً تأثیر مثبتی بر روابط جنسی آنها بوجود خواهد آمد.
5. کاهش عوارض جسمی: برخی از زنان ممکن است به دلیل افتادگی شدید سینه به مشکلات جسمی مانند درد در ناحیه گردن، سردرد، و تنگی نفس دچار شوند. جراحی لیفت سینه می‌تواند این عوارض را کاهش دهد یا حتی از بین ببرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها