لیفت صورت + تکنیک برتر جوانسازی | دکتر روانفر

داشتن چهره جذاب و در عین حال طبیعی ، چیزی است که بدون شک یکی از مولفه های تاثیر گذار در سطح اعتماد به نفس هر فرد محسوب می شود. متاسفانه، مهمان شدن آثار پیری در چهره، باعث از بین رفتن قوام پوست شده و جوانی را از چهره می رباید. خوشبختانه، به مدد ظهور تکنیک های جراحی زیبایی، بازیابی جوانی، دیگر رویایی دور از انتظار نیست. جراحی لیفت صورت فرایندی است که در ادامه با مطالعه نمودن توضیحات دکتر پریا روانفر با آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

لیفت صورت در تهران + دکتر روانفر

فواید جراحی لیفت صورت چی هستند؟

از مهم‌ترین مزایا و اثرات مثبت جراحی لیفت صورت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1.  کاهش غبغب زیر چانه: این عمل باعث حذف غبغب در ناحیه زیر چانه می‌شود.
 2.  سفت شدن پوست: لیفتینگ صورت منجر به تقویت و محکم شدن پوست می‌گردد.
 3.  کاهش چین و چروک‌های عمیق: جراحی لیفت صورت می‌تواند به بهبود ظاهر چین و چروک‌های عمیق پوست کمک کند.
 4.  ترکیب با روش‌های دیگر: این روش با سایر جراحی های زیبایی به خوبی ترکیب می‌شود.
 5.  بر جای نماندن اثر زخم: در جراحی لیفت صورت، اسکارها و زخم‌ها بعد از مدتی به‌طور کامل از بین می روند.
 6.  ماندگاری طولانی‌مدت: نتایج به‌دست‌آمده از لیفت صورت، برای مدت زیادی دوام دارد.

جراحی لیفت صورت چیست؟

لیفت کردن صورت به عملیاتی اطلاق می‌شود که به منظور بهبود و جوانسازی ظاهر و کشیدگی پوست صورت انجام می‌شود. در این جراحی، اصولاً پوست اضافی صورت برداشته می‌شود، عضلات و بافت‌های زیرین تنظیم می‌شوند، و حجم داده می‌شود تا به یک شکل کشیده‌تر، جوان‌تر، و زیباتر دست یابیم.

فول فیس صورت چیست؟

جراحی فول فیس لیفت (Full Face Lift) یک روش جراحی زیبایی است که به منظور بهبود ظاهر کلی صورت انجام می‌شود.
در پروسه فول فیس لیفت، عمدتاً علائم پیری مانند افتادگی پوست، چین و چروک‌های صورت، اصلاح می‌شوند. این جراحی شامل برداشتن پوست اضافی ، بهبود موقعیت عضلات صورت، و در برخی موارد، تزریق مواد پرکننده جهت بهبود حجم و شکل صورت می‌باشد.
هدف اصلی از جراحی فول فیس لیفت، بهبود جوانسازی و ظاهر جوان‌تر صورت، بهبود کیفیت پوست، کاهش چین و چروک‌های صورت، و ایجاد تطابق و هماهنگی بین اجزای مختلف صورت است.
مهم است بدانید که جراحی فول فیس لیفت یک روش جراحی پیچیده و تخصصی است که نیازمند مهارت و تجربه بالای یک پزشک جراح پلاستیک می‌باشد. همچنین، مراقبت‌های پساجراحی و رعایت دقیق دستورات پزشک بعد از این جراحی امری حیاتی برای بهبود سریع و موفقیت آمیز آن است.

عواملی که موجب افتادگی پوست می شوند

شل و افتاده شدن پوست ممکن است در اثر دو عامل طبیعی و محیطی اتفاق افتد. منظور از فاکتورهای طبیعی ، مواردی همچون روند افزایش سن است که نمی توانیم جلوی آن را بگیریم. عوامل محیطی عموما به سبک و استایل زندگی افراد باز میگردد.

کسانی که به طور مرتب مشروبات الکلی مصرف میکنند و به استعمال دخانیات نیز عادت دارند ، زودتر روند پیری پوست را تجربه میکنند. برخی افراد نیز که به دلایل مختلف دچار نوسانات وزنی هستند ، نیز در این گروه قرار میگیرند.

زندگی کردن در شهرهای صنعتی با درصد آلودگی بالا ، در کاهش جوانی و شادابی پوست تاثیر گذار است. اگر شما از جمله کسانی هستید که بدون استفاده از کرم ضد آفتاب به مدت طولانی زیر نور خورشید قرار میگیرید ، باید نگران سلامت پوست خود باشید.

افراد فوق ، در قیاس با سایرین ، به احتمال بیشتری به جراحی لیفت صورت نیاز پیدا می کنند.

بهترین سن برای جراحی لیفت صورت

این مسأله به عوامل مختلفی مثل نوع پوست، سلامت عمومی، و نیازهای فردی بستگی دارد. اما به طور کلی، افراد بالای 40 سال بیشترین متقاضی جراحی لیفت صورت را تشکیل می دهند. با توجه به اینکه در این سن، علائم پیری بیشتر مشهود میشود و لیفت صورت میتواند چروک هایی که به تازگی ظاهر شده را بهبود ببخشد ؛ این افراد از عمل فیس لیفت نتیجه خیلی خوبی می گیرند. همچنین، مهم است که با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بر اساس شرایط شما تصمیم مناسبی گرفته شود.

توجه : اگر سن تان از 40 سال کمتر است اما چین و چروک های صورت به طور قابل توجهی نمایان هستند و شل شدگی و افتادگی پوست و عضلات را احساس می کنید، می توانید برای جراحی لیفت صورت اقدام کنید.

لیفت صورت برای چه افرادی توصیه می شود؟

این جراحی گزینه ای است که می تواند دغدغه های افرادی را که در ناحیه صورت خود از مشکلات زیر رنج می برند، رفع کند:

 • پوست شل وافتاده در ناحیه صورت
 • وجود چروک های ملایم تا عمیق
 • افتادگی پوست در ناحیه فک
 • فرو رفتگی گونه ها
 • غبغب
 • نامشخص بودن حد فاصل بین فک و گردن

با توجه به اینکه فرایند زیبایی لیفت صورت دارای ماهیت جراحی بوده و مستلزم استفاده از تکنیک های تهاجمی و عمدتاً بیهوشی عمومی است، لازم است قبل از اقدام به عمل، معاینات و بررسی های کامل بمنظور تعیین واجد شرایط بودن بیمار برای قرار گرفتن تحت این جراحی، توسط پزشک انجام شود. برخورداری از وضعیت سلامت عمومی مناسب، کیفیت قابل قبول پوست، ساختار استخوانی متوازن و نیز داشتن انتظارات منطقی از نتیجه عمل، از جمله مواردی است که حاکی از واجد شرایط بودن برای بهره مند شدن از مزایای این عملیات زیبایی می باشد.

جراحی های قابل اجرا به طور همزمان با لیفت صورت

همزمان با جراحی لیفت صورت ، پروسیجرهای زیبایی متعددی قابل اجرا می باشد که جراح ، در طول جلسه مشاوره ، با آنالیز صورت بیمار و نیز با در نظر گرفتن شرایط سلامت عمومی متقاضی و نیازها و اهداف او ، موارد قابل اجرا را متذکر می شود. اجرای همزمان این پروسیجرهای زیبایی در صورت ، مزایای متعددی را به همراه دارد و می تواند علاوه بر ارتقا دادن سطح زیبایی و جذابیت صورت ، به بیمار این فرصت را بدهد تا با سپری کردن تنها یک دوره ریکاوری ، به مزیت های قابل دستیابی از اجرای چند فرایند زیبایی بهره مند شود. برخی از این پروسیجرها شامل موارد زیر می باشد:

جراحی پلک : بلفاروپلاستی یا پروسیجر جراحی پلک که با برداشتن پوست و بافت چربی اضافی از پلک بالا و پایین ، ایرادات در ناحیه پلک ها را درمان کرده و چهره ای شاداب و سرحال را به شما هدیه می کند.

لیفت ابرو : لیفت ابرو یا پیشانی با بالا کشیدن ابروها ، آنها را در موقعیت مناسب تری قرار می دهد و علاوه بر کمک به رفع چین و چروک های ناحیه پیشانی ، حالت خسته ناشی از افتادگی ابروها را در چهره رفع می نماید.

لیفت سانترال لب : این جراحی با تمرکز بر روی لب ها بعنوان یکی از اعضای تاثیر گذار در چهره ، پوست اضافی بین لب بالا و بینی را حذف کرده و با کاهش دادن حد فاصل بین بینی و لب بالا ، باعث دیده شدن بخش صورتی رنگ بیشتری در لب بالا شده و با حجم دهی بیشتر به این بخش از لب ، شکل ظاهری جذاب تری را در آن ایجاد می کند.

نتیجه جراحی همزمان فیس لیفت و لیفت گردن

پخش ویدیو

با انواع لیفت صورت آشنا شوید

فیس لیفت با استفاده از تکنیک های مختلفی از جمله موارد زیر قابل اجرا می باشد:

 • مینی فیس لیفت : این تکنیک که نسخه تغییر یافته لیفت کامل صورت است، پوست شل اطراف گردن و فک را مورد هدف قرار می دهد.
 • لیفت میانی صورت : این فرایند که تحت عنوان لیفت گونه نیز شناخته می شود، بر روی بالا کشیدن پوست شل از قسمت فوقانی دهان به سمت چشم ها، تمرکز دارد.
 • لیفت صورت بدون جراحی : در این پروسیجر، هیچگونه برش یا بیهوشی وجود نخواهد داشت. بالا کشیدن پوست صورت و رفع افتادگی آن هدفی است که با روش های تزریق فیلر یا لیفت با نخ دنبال می شود. نکته حائز اهمیت این است که این روش ها قطعاً به دلیل عدم مانورهایی که در فرایند جراحی انجام می شود، نمی تواند نتیجه ای ماندگار را به همراه داشته باشند.

چگونه برای عمل فیس لیفت آماده شویم؟

قدم اول، مشاوره با جراح پلاستیک خوب انجام جراحی لیفت صورت در تهران می باشد که در طول جلسه آن، موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

 1. سابقه پزشکی بیمار : پزشک سوالاتی را در خصوص وضعیت سلامت فعلی و گذشته شما و نیز سایر جراحی ها از جمله عمل های زیبایی که انجام داده اید، خواهد پرسید. حتماً عوارض تجربه شده در جراحی های قبلی تان را به پزشک اطلاع دهید. بعلاوه، در صورتی که سیگاری هستید یا الکل مصرف می کنید نیز لازم است پزشک را در جریان قرار دهید.  جراح ، بعد از انجام تست فیزیکی روی بیمار ، از وی درباره انگیزه انجام جراحی و دغدغه های او سوال می کند.
 2. بررسی داروهای مورد مصرف : اگر در حال حاضر دارو، مکمل یا ویتامین مصرف می کنید لازم است لیست کامل آنها را در کنار دوز مصرفی در اختیار پزشک قرار دهید.
 3. تست صورت : در طول جلسه، عکس هایی از صورت بیمار از زوایای مختلف گرفته می شود. ساختار استخوانی، شکل صورت، توزیع چربی و نیز کیفیت پوست صورت تان توسط جراح بررسی می شود. پزشک از اطلاعات به دست آمده در انتخاب بهترین گزینه ها برای درمان استفاده خواهد کرد.

گزینه بیهوشی در عمل فیس لیفت

گاهی اوقات فرایند جراحی، تحت بی حسی موضعی و استفاده از داروی آرامبخش اجرا می شود که در طول آن، تنها بخشی از بدن بی حس خواهد شد. در حالت دیگر، جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود که بیمار را به طور کامل به خواب فرو خواهد برد. انتخاب نوع بیهوشی، بر حسب دامنه جراحی و تغییرات مورد نیاز و نیز شرایط سلامت عمومی بیمار در کنار لحاظ نمودن فاکتورهای دیگر، با هدف حفظ ایمنی و سلامت بیمار برگزیده می شود.
آنچه در اتاق عمل در طول جراحی اتفاق می افتد:

به بیان ساده ، لیفت صورت یک فرایند جراحی برای بالا کشیدن پوست و محکم کردن بافت و عضلات صورت و گردن است. در طول این عملیات، چربی صورت و گردن، بر حسب نیاز بیمار، تراش داده شده، برداشته می شود یا حتی تزریق می گردد. پس از آن پوست صورت مجدداً به روی بافت و عضله برگردانده شده و برای خلق کانتوری چشم نواز، در موقعیت مناسب در صورت قرار می گیرد. پوست اضافی پیرایش می شود و برش ها با استفاده از بخیه یا چسب های مخصوص جراحی، بسته می شوند. نوع برش های استفاده شده در این فرایند زیبایی به تکنیک هایی وابسته است که پزشک بنا به صلاحدید و تشخیص خود بعنوان بهترین گزینه برای اجرای فرایند انتخاب کرده است. برخی از گزینه های برش شامل موارد زیر می باشد:

1 – برش لیفت صورت تردیشنال یا سنتی که از شقیقه ها در خط رشد مو آغاز شده و به سمت پایین و حول بخش جلویی گوش ها ادامه می یابد. نقطه پایان این برش در پشت گوش ها و بخش تحتانی پوست سر می باشد. گاهی در زیر چانه نیز برشی ایجاد می شود تا به واسطه آن بتوان شکل ظاهری گردن را نیز بهبود بخشید.

2 – برش محدود که برشی کوتاه بوده و در خط رشد مو درست بالای گوش ها آغاز می شود. این برش در اطراف بخش جلویی گوش پیش می رود ولی تا پوست سر ادامه پیدا نخواهد کرد.

3 – برش لیفت گردن نیز از جلوی نرمه گوش آغاز شده و بعد از حرکت در اطراف بخش جلویی گوش، در قسمت تحتانی پوست سر خاتمه می یابد.

جراحی فیس لیفت حدوداً سه ساعت طول می کشد. اما در صورتی که سایر جراحی های زیبایی همزمان و ترکیبی دیگری نیز بخشی از طرح درمان، همزمان با لیفت صورت در حال اجرا باشد، مدت عمل نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

لیفت صورت بدون جراحی

در میان متقاضیان جوانسازی صورت ، افرادی در پی پروسه های غیر جراحی هستند. برخی از کسانی که تمایل دارند افتادگی و شل شدگی پوست صورتشان را برطرف نمایند نیز به دنبال آن هستند که بدون جراحی ، پوستشان لیفت شود. برای لیفت صورت بدون جراحی ، تکنیک های متعددی وجود دارد ؛ از جمله هایفوتراپی. اما عمل فیس لیفت در قیاس با متدهای بدون جراحی ، دارای برتری هایی است که آن را به روش موثرتر در لیفت کردن صورت مبدل ساخته است.

مشخصه برتر جراحی لیفت صورت در مقایسه با فرایندهای غیر جراحی ، نتیجه ماندگار آن است. طی این پروسه پوست و عضلات افتاده صورت به گونه ای لیفت می شوند که فرد حداقل تا 10 سال از نتیجه بدست آمده بهره مند خواهد بود. اما متدهای غیر جراحی ، به چند جلسه درمانی نیازمند بوده و بعد از مدتی اثرشان کمرنگ می شود ؛ بنابراین فرد می بایست مجددا تحت درمان قرار بگیرد.

شایان ذکر است که لیفت صورت بدون جراحی ، برای کسانی که به افتادگی شدید پوست و عضله دچار هستند ، نتیجه بخش نخواهد بود. اما در طرف دیگر ، جراحی فیس لیفت خود دارای تکنیک های مختلفی است که بسته به شدت ایرادات موجود ، یکی از آن ها مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین به کمک عمل لیفتینگ صورت ، جزئی ترین و نمایان ترین مشکلات قابل درمان هستند. اگر تمایل دارید صورت خود را به زیبایی و جوانی برسانید ، با بهترین جراح پلاستیک مشاوره نموده و تحت نظر ایشان برای عمل فیس لیفت اقدام کنید.

عمل فیس لیفت - دکتر روانفر

در دوره ریکاوری لیفت صورت با چه تجربیاتی مواجه خواهیم شد؟

واکنش بدن هر بیمار نسبت به یک جراحی تهاجمی، متفاوت است ولی به طور کلی، موارد زیر را می توان از جمله تجربیاتی بر شمرد که تمام داوطلبین این فرایند، بعد از عمل، آن را تجربه خواهند کرد:

 • درد خفیف تا ملایم
 • خروج ترشحات از محل برش ها
 • ورم
 • کبودی
 • بی حسی

در صورت مواجهه بیمار با یکی از موارد زیر ، لازم است بلافاصله به بهترین جراح لیفت صورت در تهران اطلاع داده شود:

 1. احساس درد شدید در یک طرف صورت یا گردن در طول 24 ساعت اول بعد از جراحی
 2. احساس درد در ناحیه قفسه سینه
 3. نامنظم بودن ضربان قلب

بعد از جراحی، زخم ها با پانسمان پوشش داده می شوند. این پانسمان باعث می شود که فشار ملایمی را روی ناحیه جراحی شده احساس کنید. این فشار می تواند در مهار ورم و کبودی موثر واقع شده و آنرا به حداقل برساند. بعلاوه، لوله های کوچکی به نام درن در زیر پوست در پشت یک یا هر دو گوش قرار داده می شود تا خون و مایعات اضافی از طریق آن به بیرون تخلیه شود.

در طول چند روز اول بعد از جراحی، به صدای بدن تان گوش کنید. سعی کنید با استراحت کافی، به بدن فرصت دهید تا مسیر بهبود را با موفقیت سپری کند.  در صورت احساس درد، داروهای مسکنی که پزشک برایتان تجویز نموده است را طبق دستور، مورد استفاده قرار دهید.  برای کمک به کاهش ورم و کبودی، و نیز تسکین درد، از کمپرس سرد روی صورت استفاده کنید.

آیا ممکن است جراحی لیفت صورت در دوران بارداری انجام شود؟

بطور کلی، توصیه می‌شود که در طول دوران بارداری از هر نوع پروسیجر زیبایی مانند لیفت صورت یا هر جراحی دیگری که ممکن است بعد از زایمان انجام شود، خودداری شود. این اقدام به منظور حفظ سلامت مادر و کودک و اطمینان از امنیت کامل دوره حساس بارداری انجام می‌شود. همچنین، تعویق هر گونه جراحی زیبایی تا بعد از اتمام دوره بارداری و وضع حمل مزیت‌های خود را دارد. زیرا هر عمل جراحی ممکن است دارای عوارض جانبی باشد و معمولاً تحت بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می‌شود، بهتر است تا پس از زایمان و استراحت کامل بعد از آن اقدام به انجام جراحی بپردازید.

چه مراقبت هایی بعد از لیفت صورت لازم است؟

اقدامات مراقبتی در منزل در طول سه هفته اول بعد از عمل می تواند به حرکت دوره بهبود در یک مسیر هموار، کمک قابل ملاحظه ای نموده و احتمال بروز خطر و عوارض جانبی ناخوشایند را کاهش دهد. برخی از مراقبت های بعد از لیفت صورت شامل موارد زیر می باشد:

 • مراقبت از زخم ها بر اساس دستورات توصیه شده توسط پزشک
 • اجتناب از برداشتن پوسته های شکل گرفته روی زخم ها
 • دنبال کردن توصیه های برترین جراح لیفت صورت در تهران در خصوص نوع شامپو یا صابونی که قرار است برای شستشو مورد استفاده قرار گیرد.
 • پوشیدن لباس های جلو دکمه دار به منظور اجتناب از کشیده شدن لباس روی زخم ها در زمان از تن در آوردن آنها
 • عدم انجام فعالیت های فیزیکی سنگین یا هر گونه اقدامی که باعث وارد آمدن فشار به روی زخم ها و نواحی اطراف آن شود.
 • اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب حداقل به مدت سه هفته. در صورتی که ناچار به خروج از منزل شدید، حتماً قبل از آن از کرم ضد آفتاب SPF30 استفاده کنید.
 • خودداری از رنگ کردن موها تا شش هفته
 • در هفته های بعد از دوره بهبود، با حالت دادن به موهای خود، می توانید علائم بر جای مانده از برش ها را در لابلای موها پنهان کنید. آثار بر جای مانده از برش ها دائمی نبوده و به مرور زمان محو خواهند شد.

لیفت صورت چه نتایجی را به همراه دارد؟

این جراحی زیبایی با هدف بهبود شکل ظاهری در ناحیه صورت و گردن و بازیابی جوانی از دست رفته از طریق رفع آثار بر جای مانده از بالا رفتن سن وارد عمل می شود. با استفاده از این تکنیک زیبایی، فرد چهره ای جوان تر و جذاب تر داشته و آثار افتادگی پوست در اثر پیری رفع خواهد شد. به طور کلی، انتظار می رود نتیجه به دست آمده از این فرایند بتواند ماندگاری خود را به مدت ده سال حفظ نماید. البته، بدیهی است دنبال کردن یک سبک زندگی سالم و مراقبت های صحیح از پوست صورت می تواند تاثیری مثبتی در طولانی تر شدن این دوره ماندگاری داشته باشد.

فیلم نتیجه جراحی فول فیس لیفت

⬇️فول فیس لیفت
⬅️شامل لیفت پیشانی ، بلفاروپلاستی ، لیفت صورت و گردن و لیفت سانترال لب 

پخش ویدیو

لیفت صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

مدت زمان ماندگاری نتیجه زیبای به دست آمده از فرایند فیس لیفت تحت تاثیر فاکتورهای مختلف ، در دامنه متغیری در بیماران مختلف قرار دارد. فاکتورهای از قبیل عوامل ژنتیک ، سبک زندگی و فرایند طبیعی پیری از جمله این عوامل هستند. در حالت ایده ال ، نتیجه این فرایند زیبایی ، چیزی حدود 5-10 سال برایتان ماندگار خواهد بود. البته لازم به ذکر است که فرایند پیری چیزی نیست که بتوان آن را متوقف نمود و طبیعتاً نتیجه زیبای خلق شده در طول پروسیجر جراحی را تحت تاثیر منفی خود قرار خواهد داد. ولی می توانید با مراقبت های صحیح از پوست صورت ، دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم ، ورزش کردن و به طور کلی ، یک سبک زندگی استاندارد ، ماندگاری نتیجه این فرایند را افزایش دهید.

عوارض لیفت صورت

خوشبختانه ، عمل فیس لیفت یک پروسیجر بدون عارضه می باشد. البته ، با توجه به تهاجمی بودن ماهیت آن ، مانند هر فرایند جراحی دیگر ، بروز برخی عوارض جانبی در آن اجتناب ناپذیر است. عوارضی از قبیل ورم و کبودی و درد ، واکنش های طبیعی بدن به ناحیه از صورت هستند که تحت تهاجم پروسیجر جراحی قرار گرفته و به طور خودبخود و تحت نکات مراقبتی توصیه شده توسط جراح ، در یک مدت زمان کوتاه ، فروکش خواهد کرد.

لیفت صورت در منزل ممکن است؟

جراحی لیفت صورت یک روش پیچیده و حرفه‌ای است که نیاز به مهارت‌ها و تجربه‌ی بالای پزشکان جراحی دارد. این جراحی عمدتاً در محیط بیمارستان یا مطب پزشکی تخصصی با استفاده از تجهیزات و ابزارهای خاص انجام می‌شود.
اصولاً انجام لیفت صورت در منزل به‌طور کامل ممکن نیست و به دلیل پیچیدگی و خطرات مرتبط با این جراحی، توصیه نمی‌شود. این عمل جراحی نیازمند مهارت‌ها، تجربه و تخصص فراوان در زمینه جراحی پلاستیک است که نمی‌توان آن را به راحتی در خانه انجام داد.
همچنین، انجام لیفت صورت در منزل ممکن است به خطرات جدی برای سلامتی منجر شود، از جمله عفونت، خونریزی، زخم‌های ناخواسته، آسیب به عصب‌ها و بافت‌های حسی، و نتایج ناخوشایند ظاهری مانند عدم تطابق و ناسازگاری.
به همین دلیل، هرگونه تصمیم مربوط به جراحی لیفت صورت باید توسط یک پزشک متخصص و ماهر در زمینه جراحی پلاستیک گرفته شود و تنها در محیطی ایمن و تحت نظارت حرفه‌ای انجام شود.

سوالات متداول در مورد لیفت صورت

 بهترین روش لیفت صورت چیست ؟

همانطور که در طول مقاله توضیح داده شد ، برای لیفت کردن پوست و عضلات صورت راه های مختلفی وجود دارد ؛ اما نمیتوانیم با قطعیت یک متد را بهترین بدانیم. با توجه به شدت افتادگی پوست و عضلات و ناحیه درگیر (یک سوم فوقانی ، میانی یا تحتانی صورت) تکنیک فیس لیفت برای افراد متفاوت خواهد بود. برای تصمیم گیری با بهترین جراح پلاستیک مشاوره کنید.

می توان بعد از عمل فیس لیفت تزریق چربی به صورت انجام داد؟

بله ؛ فرایند لیفت کردن صورت هدف دارد تا افتادگی و شل شدگی پوست و عضلات را برطرف کند اما تاثیری در حجم دهی ندارد. افرادی که میخواهند به جوانی بیشتری برسند و برخی نواحی مثل گونه و لب ها را حجم دهند ، می توانند پس از عمل فیس لیفت برای تزریق چربی نیز اقدام کنند.

پس از عمل لیفت صورت ، اسکار باقی می ماند ؟

تکنیک های برش دهی در این جراحی ظریف و مینیمال هستند و پس از عمل آثار قابل توجهی بر روی پوست باقی نمی مانند. همچنین جراح به جهت کمک به بهبودی سریع و مطلوب تر ، نکات مراقبتی را ارائه می دهد.

نتیجه عمل فیس لیفت تا چندسال ماندگار است ؟

در قیاس با سایر روش های لیفتینگ صورت ، قطعا عمل فیس لیفت نتیجه ماندگارتری را به همراه دارد. به طور معمول انتظار می رود 7 الی 10 سال نتیجه حاصل شده ، باقی بماند.

چه سنی برای جراحی لیفت کردن صورت بهتر است؟

به طور معمول گفته می شود افرادی که وارد دهه 40 سالگی خود شده اند ، به لحاظ سنی برای جراحی لیفت صورت مناسب هستند. چرا که در این برهه نشانه های پیری بر روی صورت نمایان شده اند.

آیا جراحی لیفت صورت ، از پیر شدن پوست جلوگیری می کند؟

خیر ؛ عمل فیس لیفت مانع از پیری پوست نمی شود ؛ چرا که افزایش سن یک سیکل طبیعی است و غیر قابل کنترل است. اما جراحی های پلاستیک مثل لیفت صورت ، با کنترل و رفع این نشانه ها ، جلوه جوانتری برای صورت ایجاد کرده و پیر به نظر رسیدن چهره را به تعویق می اندازند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مونا

خسته نباشید. خانم دکتر برای جراحی لیفت صورت از بیهوشی کامل استفاده میکنید؟