لیپوساکشن و هر آنچه باید در مورد آن بدانید

لیپوساکشن (Liposuction) می تواند در زمانی کوتاه شما را به اندامی لاغر برساند. آیا شما هم با چربی های سر سخت و آزار دهنده در ناحیه شکم، ران ها، کمر ، باسن و پهلو ها درگیر هستید؟ این مشکلی است که خیلی افراد علیرغم دنبال کردن برنامه های ورزشی و رژیمی منظم با آن دست به گریبانند. عمل جراحی لیپوساکشن قادر است این چربی های سر سخت را از بین ببرد و همین ویژگی منحصر به فرد، آن را تا این اندازه پر طرفدار نموده است. این پروسیجر به آرامی و با ملایمت چربی ها را از نواحی مورد نظر در بدن می مکد و کانتوری لاغر تر و جذاب تر را در آن خلق می کند. با توجه به اینکه جراح زیبایی و پلاستیک می تواند از این پروسیجر در نواحی متعددی در بدن استفاده کند، می توان آن را یک راه حل خارق العاده برای شکل و تراش دادن فیگور تلقی کرد. برای مشاوره و تعیین نوبت می توانید با دکتر روانفر تماس حاصل فرمایید.

 

لیپوساکشن - دکتر روانفر

 

یکی از مزیت های برتر جراحی لیپوساکشن ، قابلیت انجام همزمان آن با دیگر جراحی های زیبایی است. مثلا بانوانی که می خواهند علاوه بر تخلیه چربی های اضافی در نواحی شکم و پهلو ، سینه های خوش فرمی و بزرگی داشته باشند ، می توانند به طور همزمان تحت جراحی پروتز سینه قرار بگیرند. به علاوه در این بین متقاضیانی هستند که تمایل دارند افتادگی پستان ها را درمان سازند که این امر به کمک فرایندی تحت عنوان ماستوپکسی یا لیفت سینه ، می تواند به صورت همزمان با عمل لیپو ساکشن به انجام برسد.

✨ دقت بفرمایید که تاییدیه انجام جراحی های همزمان از سوی جراح پلاستیک ، بعد از برسی و ارزیابی شرایط بیمار ، صادر می شود.

عمل لیپوساکشن چگونه انجام می شود؟

لیپوساکشن یک عمل جراحی است که از طریق ایجاد برش های کوچک در پوست و استفاده از یک لوله توخالی به نام کانولا، چربی را از نواحی خاصی از بدن خارج می کند. مراحل انجام عبارتند از:

 • مرحله آماده سازی: در این مرحله، بیمار باید آزمایش های خونی لازم را انجام دهد و با جراح در مورد انتظارات خود از عمل صحبت کند. در این مرحله ممکن است از بیمار خواسته شود که مصرف برخی داروها را قبل از عمل متوقف کند.
 • مرحله بیهوشی: لیپوساکشن معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در این حالت، بیمار کاملاً بیهوش می شود و در طول عمل هیچ دردی احساس نمی کند. گاهی نیز این پروسه تحت بی حی موضعی به انجام می رسد.
 • مرحله ایجاد برش ها: جراح برش های کوچکی در پوست ایجاد می کند که معمولاً در چین های طبیعی بدن قرار می گیرند. این برش ها معمولاً 5 تا 10 میلی متر طول دارند.
 • مرحله وارد کردن کانولا: جراح کانولا را از طریق برش ها وارد پوست می کند. کانولا به یک دستگاه مکش متصل است که چربی را از بدن خارج می کند.
 • مرحله برداشتن چربی: جراح کانولا را در زیر پوست حرکت می دهد تا چربی را از مناطق مورد نظر خارج کند. مقدار چربی برداشته شده به اندازه ناحیه مورد درمان و اهداف بیمار بستگی دارد.
 • مرحله بستن برش ها: جراح برش ها را با بخیه می بندد.

دوره نقاهت پس از لیپوساکشن معمولاً 2 تا 6 هفته است. در این مدت، بیمار ممکن است درد، تورم و کبودی را تجربه کند. همچنین ممکن است لازم باشد که بیمار از بانداژ یا لباس فشرده سازی استفاده کند. لیپوساکشن یک روش جراحی است که می تواند نتایج قابل توجهی در از بین بردن چربی موضعی داشته باشد. با این حال، مهم است که قبل از انجام این عمل با یک جراح پلاستیک مجرب مشورت کنید تا از ایمنی و موفقیت آن اطمینان حاصل کنید.

آیا عمل لیپوساکشن خطرناک است؟

این فرایند نه تنها یک پروسیجر خطرناک نیست بلکه برای افرادی که به سلامت خود اهمیت می دهند راه حلی برای خلاص شدن از شر چربی هایی است که با رژیم غذایی و ورزش موفق به نابود کردن آنها نشده اند. وجود چربی اضافی در بدن همیشه خطراتی را برای سلامت افراد به همراه دارد و این پروسیجر زیبایی می تواند با از بین بردن این چربی ها شما را یک گام به سلامت بیشتر نزدیک کند.

آیا ساکشن چربی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود؟

بیشتر پروسیجرهای انجام شده در این گروه زیبایی تحت بیهوشی عمومی انجام می شوند. اگر قرار است لیپوساکشن در نواحی کوچک انجام شود می توان آن را با استفاده از بی حسی موضعی نیز انجام داد.

آیا لیپوساکشن با تامی تاک فرق دارد؟

لیپوساکشن و تامی تاک (ابدومینوپلاستی ) هر دو پروسیجرهای جراحی برای بهبود دادن فیگور تلقی می شوند. البته لیپوساکشن چربی های اضافه را از نواحی سخت اطراف بدن برمی دارد و تامی تاک روی بخش میانی بدن تمرکز می کند.

تامی تاک پوست شلی که روی شکم در دوره کاهش وزن، بارداری یا بالا رفتن سن جمع شده است را نیز بر می دارد. در برخی موارد، این فرایند برای ترمیم کردن عضلات پایه شکم که دچار کشیدگی شده و آسیب دیده اند نیز استفاده می شود.

لیپو ساکشن ساق پا و بازو و سینه

وجود چربی های نامطلوب در ران ها، ساق پا و بازو یک دغدغه و گلایه رایج است که افرادی را که به زیبایی اندام خود اهمیت می دهند را ناراضی می کند. هر چند ورزش کردن می تواند شکل بهتری را در این بخش ها خلق کند ولی در برخی موارد، چربی ها سر سخت تر از آن هستند که بتوان انها را با ورزش کردن از بین برد. در چنین شرایطی لیپوساکشن با وارد عمل شدن به رفع این چربی ها می پردازد.

شایان ذکر است که آقایان به جهت درمان ژنیکوماستی نیز می توانند تحت فرایند لیپو ساکشن قرار بگیرند. البته اتخاذ این تکنیک به گرید بیماری و میزان بزرگی سینه ها نیز بستگی دارد که توسط جراح مشخص می گردد.

بهترین و مدرن ترین تکنیک ساکشن چربی

پروسیجر لیپوساکشن دارای انواع مختلفی می باشد که برای اهداف مختلفی طراحی شده و شامل موارد زیر می باشد:

 •  روش تامسنت که رایج ترین پروسیجر بوده و جراح از محلول سالین در ناحیه چربی استفاده کرده و به تخلیه چربی اقدام می کند.
 •  تکنیک UAL از انرژی اولتراسوند از طریق میله فلزی قرار داده شده در زیر پوست برای مایع کردن چربی قبل از برداشتن آن استفاده می کند.
 • تکنیک ویزر که از کانولای مخصوص با قلاب ها و امواج اولتراسوند برای تخریب سلول های چربی و تخلیه آنها از بدن استفاده می کند.
 • لیپوساکشن با مکش که فرم تردیشنال این فرایند بوده و از مکش برای تخلیه چربی ها از بدن استفاده می کند.
 •  روش PAL لیپو ساکشن با استفاده از برق است که از یک کانولا با حرکت رفت و برگشتی در ناحیه چربی برای تخریب سلول های چربی و تخلیه آنها استفاده می کند.
 • لیپوساکشن با کمک لیزر یا روش اسلیم لیپو یا اسمارت لیپو نیز از نور لیزر قوی در یک لوله کوچک برای تخریب و مایع کردن چربی و تخلیه ان ازبدن استفاده می کند
  پزشک در طول جلسه مشاوره با بیمار در خصوص مناسب ترین روش برای محقق شدن اهداف از عمل گفتگو می نماید.

بهترین جراح لیپوساکشن تهران

یک متخصص جراح پلاستیک که در زمینه جراحی لیپوساکشن صاحب تجربه و مهارت است می تواند به نحوی مطلوب این فرایند زیبایی را به انجام برساند. مثل هر فرایند درمانی و زیبایی دیگر، این پروسیجر نیز دارای ظرافت های خاص خود می باشد که تحقیق جامع و کاملی را برای یافتن یک متخصص با تجربه که جراحی های متعددی را در این زمینه بخصوص انجام داده و نتایج مطلوب متعددی را در سوابق کاری خود ثبت کرده است می طلبد.

برای انجام پروسه لیپوساکشن در شهر تهران میتوانید به دکتر پریا روانفر ، از برترین جراحان پلاستیک مراجعه فرمایید و مطمئنا به نتیجه عالی دست پیدا خواهید کرد.

ریکاوری بعد از عمل ساکشن چربی چگونه است؟

ریکاوری بعد از عمل لیپو دارای مشخصه های متعددی می باشد. اینکه طول مدت این دوره قبل از بازگشت تان به کار چه مدت باشد به فاکتورهایی از قبیل نوع کار شما، دامنه جراحی لیپوساکشن و سرعت بهبود تان بستگی دارد. بیشتر بیماران بعد از دو هفته به محل کار خود باز می گردند. بعد از پروسیجر لازم است گن مخصوص را برای کمک به کاهش کبودی و ورم بر تن کنید. لازم است گن را به مدت شش هفته بعد از جراحی بر تن کنید. برای تسکین درد و ورم، پزشک برای بیمار داروها مسکن تجویز می کند.

آیا لیپوساکشن فقط محدود به شکم می شود؟

این باور غلط در میان عموم وجود دارد که لیپوساکشن اساساً به خلاص شدن از شر چربی های شکم محدود می شود. در حالیکه این فرایند را می توان تقریباً برای هر ناحیه ای از بدن که در آن اضافه بودن چربی، آزار دهنده است مورد استفاده قرار داد. در واقع، نواحی از بدن که معمولاً با این پروسیجر درمان می شوند شامل شکم، کمر، باسن، قفسه سینه، بخش داخلی زانوها، پهلو ها، زیر چانه، ران ها و بخش فوقانی بازوها می باشد.

آیا لیپوساکشن فرایند کاهش وزن است؟

ساکشن چربی پروسیجر کاهش وزن نیست و درمان چاقی محسوب نمی شود. اگر چاق هستید و اضافه وزن دارید بهتر است نخست از طریق رژیم غذایی و ورزش کردن یا جراحی بای پس معده برای کاهش وزن اقدام کرده و سپس لیپوساکشن انجام دهید.

hنجام لیپوساکشن زمانی توصیه می شود که تغییرات در سبک زندگی نتواند نتیجه مطلوب در اندام را برایمان محقق کند. به این ترتیب، درمان لیپو ساکشن روی نواحی که چربی های سرسخت در آن جا خوش کرده اند و با ورزش و رژیم غذایی از بین نرقته اند آغاز می شود. برداشتن چربی به شکل ظاهری ناحیه تحت درمان و نیز مقدار چربی که در آن تجمع یافته است وابسته می باشد. کانتور به دست امده بعد از اجرای این فرایند معمولاً نتیجه ای ماندگار داشته و تا زمانی که وزن خود را در حد ثابت نگه داریم می توانیم از مزایای آن لذت ببریم.

چگونه برای جراحی لیپوساکشن آماده شویم؟

مرحله آماده شدن برای پروسیجر لیپو ساکشن بسیار حائز اهمیت است. اولین مرحله، مشاوره با یک جراح زیبایی پلاستیک خوب می باشد. در طول جلسه مشاوره درباره اهداف، مزایا، خطرات و هزینه های پروسیجر بحث می شود. حتماً هر سوالی که دارید از بهترین جراح لیپوساکشن تهران بپرسید. در فاز آمادگی قبل از جراحی لیپو لازم است دستورات رژیمی را دنبال کرده و مصرف الکل را برای مدتی محدود کنید. حتماً در صورتی که به دارویی آلرژی دارید یا مکمل مصرف می کنید به پزشک اطلاع دهید. پزشک مصرف برخی داروهای رقیق کننده خون را برای چند هفته قبل از جراحی، محدود خواهد کرد. همچنین تست هایی برای شما تجویز می شود که قبل از پروسه باید انجام دهید.

یک داوطلب ایده آل برای پروسیجر ساکشن چربی در عین داشتن یک وزن ثابت، از وجود چربی های سر سخت و مقاوم در برابر ورزش و رژیم غذایی در برخی بخش های بدن رنج می برد. در صورتی که وزن شما در سطح ایده آل نباشد، نخست باید وزن تان را به سطح ایده ال برسانید. همچنین برخورداری از وضعیت سلامت نرمال می تواند شما را در برابر بروز عوارض جانبی مصون نگه دارد.

چه کسانی نمی توانند لیپوساکشن انجام دهند؟

افرادی که دارای جریان خون محدود بوده یا به بیماری عروق کرونری دچار هستند و یا از بیماری دیابت رنج می برند، قبل از اقدام به جراحی لیپوساکشن باید برای درمان های لازم جهت تحت کنترل در آوردن بیماری ها مذکور اقدام کنند. بعد از تحت کنترل در امدن این بیماری ها می توانند برای این فرایند جراحی اقدام کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها