ماموپلاستی + بهترین روش کوچک کردن سینه | دکتر روانفر

ماموپلاستی با کوچک کردن سینه ها ، زیبایی را به اندام شما هدیه می دهد. سینه ها فاکتورهای مهمی در کانتورینگ و فیگور بدن خانم ها به شمار می آیند. بزرگ یا کوچک بودن بیش از اندازه آنها هر کدام می تواند تاثیرات منفی را روی شکل ظاهری اندام ایجاد کرده و علاوه بر مشکلات فیزیکی، اثرات منفی بر روی اعتماد به نفس فرد بر جای گذارد. برای رفع مشکلات نامبرده، جراحی ماموپلاستی  برای ایجاد یک سایز و شکل متعادل در سینه ها ابداع گردیده است. برای آگاهی بیشتر از عمل کوچک کردن سینه ، به توضیحات دکتر پریا روانفر ، بهترین جراح پلاستیک تهران ، توجه نمایید.

 

ماموپلاستی - دکتر روانفر

 

ماموپلاستی کاهشی

جراحی کوچک کردن سینه یک پروسیجر جراحی پلاستیک برای کوچک تر کردن سینه هاست. در این پروسیجر، جراح بافت چربی، بافت غده ای و پوست اضافی را برای کاهش دادن اندازه و تغییر شکل و موقعیت سینه ها روی قفسه سینه بر می دارد. این جراحی علاوه بر اینکه شکل ظاهری اندام را بهبود می بخشد، باعث تسکین ناراحتی و درد ناشی از بزرگ بودن سینه ها نیز می شود.

ماموپلاستی کاهشی چه مشکلاتی را رفع می کند؟

خانم ها گاهی برای بهبود شکل ظاهری اندام و گاهی برای خلاص شدن از شر مشکلاتی از قبیل موارد زیر که در اثر بزرگ بودن سینه ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، برای جراحی کاهشی سینه اقدام می کنند.

 1. احساس درد در گردن
 2. سردرد
 3. احساس درد در کتف ها
 4. درد در ناحیه پایین کمر
 5. عفونت های پوستی مزمن در زیر سینه ها

هر زمان یکی از مشکلات فوق برای شما آزار دهنده شدند و به دنبال راه حلی گشتید که بتواند به معنای واقعی مشکل شما را حل کند، بدون شک، ماموپلاستی کاهشی بهترین راهکار خواهد بود.

چگونه برای عمل کاهشی سینه آماده شویم ؟

قبل از جراحی ، لازم است یکسری اقدامات توسط شما و جراح تان به انجام برسند که عبارتند از :

 • ارزیابی پرونده پزشکی و سلامت عمومی
 • گفت و گو در مورد خواسته هایتان از جراحی ماموپلاستی
 • توضیح در مورد جوانب مختلف عمل همچون ، مزایا ، عوارض احتمالی و غیره
 • عکسبرداری از سینه ها قبل از عمل
 • انجام تست ماموگرام
 • برای مدتی سیگار نکشید
 • از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید

آیا ماموپلاستی روی حس سینه ها اثر می گذارد؟

پزشک تمام تلاش خود را می کند تا حس در سینه ها دچار آسیب دیدگی نشود. تغییر در حس سینه ها بعد از جراحی، اغلب به دامنه گستردگی عمل و میزان بافتی که از سینه ها برداشته شده است بستگی دارد.

آیا ماموپلاستی روی قدرت شیردهی اثر گذار است؟

نمی توان صددرصد پیش بینی کرد که این جراحی، تغییری را در توانایی شیردهی در آینده بوجود می آورد یا خیر. ولی آنچه به تجربه ثابت شده است این است که این جراحی، مشکلی را در توانایی شیردهی ایجاد نمی کند

ماموپلاستی کاهشی چقدر طول می کشد؟

به طور کلی ، عمل کوچک سازی سینه ها به سه تا چهار ساعت زمان نیاز دارد. در این فرایند حجم اضافی بافت چربی ، بافت غده ای و پوست برداشته می شود و در مرحله آخر ، برش ها بسته می شوند. بیمارانی که سینه های بسیار بزرگی دارند، قطعاً پروسیجر جراحی ماموپلاستی برای آنان پیچیده تر خواهد بود. بهترین جراح پلاستیک قبل از عمل، هاله و نوک سینه را بر می دارد و بعد از کوچک کردن سینه ها ، آنها را مجدداً در جایگاهی مناسب تر روی سینه ها قرار می دهد.

بعد از جراحی کوچک کردن سینه بستری می شویم ؟

این جراحی یک فرایند سرپایی در نظر گرفته می شود ؛ یعنی پس از عمل نیازی به بستری شدن وجود نخواهد داشت و بعد از چک آپ آخر توسط تیم پزشکی، راهی منزل می شوید.

جراحی ماموپلاستی بدون بیهوشی انجام می شود ؟

در حال حاضر برای انجام عمل های جراحی، بیمار تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قرار می گیرد. پزشک پس از بررسی شرایط شما و چک پرونده پزشکی تان در این خصوص تصمیم گیری می کند. اگر تکنیک، بیهوشی عمومی باشد که در حین جراحی شما به خواب می روید و اگر بی حسی موضعی باشد ، فقط سینه ها که محل جراحی هستند ، بی حس می شوند.

آیا کوچک کردن اندازه سینه ها با لیپوساکشن امکان پذیر است؟

اگر بهترین جراح ماموپلاستی تهران ، تشخیص دهد که نتیجه دلخواه ، تنها از طریق برداشتن چربی از ناحیه سینه محقق می شود، از لیپوساکشن استفاده می کند. در این شرایط، در مقایسه با جراحی باز، اندازه برش و اسکار کمتری ایجاد می شود.

نتیجه جراحی ماموپلاستی دائمی است ؟

در کل اندازه سینه ها بعد از جراحی کاهشی ، به همین صورت باقی می مانند ؛ مگر آن که شما بعد از جراحی دچار افزایش وزن قابل توجهی شوید که به دنبال آن سایز سینه ها دوباره تغییر پیدا کند.

آیا ماموپلاستی کاهشی در آقایان نیز قابل اجراست؟

ژنیکوماستی مشکلی است که برخی آقایان به آن دچار می شوند و سینه های آنها تحت تاثیرات مختلف، بزرگ می شود. جراحی ژنیکوماستی، می تواند با کوچک کردن سینه ها، مشکل آنها را درمان کند. در این پروسیجر، بافت اضافی سینه یا بافت چربی اضافی سینه ها برداشته می شود.  یک گزینه برای این جراحی که می تواند اسکار را به حداقل برساند، شامل برداشتن بافت بدون لیفت و بازیابی پوست سینه است. این جراحی حدود 2 الی 3 ساعت طول می کشد. در برخی بیماران لازم است پوست اضافی برداشته شده و هاله در موقعیت جدیدی قرار داده شود. اجرای این فرایند ها باعث بر جای ماندن اثر زخم و طولانی تر شدن زمان جراحی می شود.

جای بخیه عمل ماموپلاستی باقی می ماند؟

با توجه به اینکه در جراحی ماموپلاستی ، برش ایجاد می شود می توان بر جای ماندن اسکارهای دائمی را انتظار داشت. اسکارها اغلب قبل از محو شدن، به مدت چند ماه، صورتی رنگ هستند. آنها هیچوقت به طور کامل محو نمی شوند ولی با توجه به اینکه جراح سعی می کند برش ها را در موقعیت های استراتژیک ایجاد کند، می توان به خوبی آنها را در پشت لباس پنهان کرد. اگر بر جای ماندن جای زخم برای شما موضوعی نگران کننده است، می توانید برای بهره مند شدن از تکنیک های به حداقل رساندن اسکار از قبیل لیزر درمانی، با پزشک خود مشورت کنید..

بعد از ماموپلاستی می توان تست ماموگرام انجام داد؟

ماموپلاستی هیچ تاثیر منفی روی نتیجه تست های ماموگرافی نمی گذارد. پزشک معمولاً در بیماران بالای 40 سال، یک تست ماموگرام را قبل از جراحی تجویز می کند تا مطمئن شود که بیماری زمینه ای در سینه ها وجود نداشته و همچنین از آن بعنوان مبنایی برای ماموگرام هایی که قرار است در آینده بعنوان بخشی از برنامه غربالگری سینه انجام گردد، استفاده شود.

آیا ماموپلاستی و لیفت سینه به طور همزمان قابل اجراست؟

جراحی ماموپلاستی بمنظور تغییر سایز سینه یا یکنواخت کردن سینه های نامتقارن انجام می شود. برای مثال اگر سینه ها خیلی بزرگ باشند، نه تنها روی وضعیت نشستن تاثیر منفی می گذارند بلکه مشکلات فیزیکی از قبیل کمر درد را به همراه می آورند. کوچک بودن سینه ها نیز از نظر ظاهری باعث بد شکل شدن اندام یک خانم می شود. بنابراین ماموپلاستی ، علاوه بر مزایای زیبایی، جنبه های مثبت درمانی را نیز به همراه دارد. از طرف دیگر لیفت سینه یا ماستوپکسی ، جراحی پلاستیکی است که بمنظور شکل دادن به سینه ها و قرار دادن آنها در موقعیتی طبیعی تر روی قفسه سینه و بالا کشیدن و محکم تر کردن آنها انجام می شود. این دو فرایند در کنار یکدیگر می تواند شکل ظاهری قطعاً زیباتری را خلق کرده و اندام جوان تری را به شما هدیه کنند.

ماموپلاستی و پروتز سینه ، دو قطب مختلف در جراحی سینه

همانطور که پیش تر توضیح داده شد ، می توان ماموپلاستی و ماستوپکسی را به طور همزمان با هم انجام داد ؛ اما این همزمانی جراحی های زیبایی سینه ، برای تمامی تکنیک ها نمی تواند صادق باشد. بدین ترتیب جراحی ماموپلاستی را نمی توانید همزمان با عمل پروتز سینه انجام دهید ؛ چرا ؟ چون اهداف هر یک با دیگری در تضاد است. هر دو پروسه ، سایز سینه ها را به سطح ایده آل می رسانند اما ماموپلاستی با کوچک کردن پستان و جراحی پروتز با افزایش سایز سینه.

هزینه عمل ماموپلاستی چقدر است ؟

با توجه به بالا و پایین شدن قیمت ها ، بهترین کار برای اینکه بدانید هزینه جراحی کوچک کردن سینه چقدر است ، مراجعه به جراح پلاستیک است. بعد از اینکه جراح تمام موارد لازم را بررسی کرد ، هزینه جراحی ماموپلاستی را به شما اطلاع میدهد.

بهترین جراح پلاستیک - دکتر روانفر

دکتر پریا روانفر

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها