کانتوپکسی یا جراحی چشم گربه ای چیست | دکتر روانفر

با عمل کانتوپکسی میتوان به چشم های جذاب و گیرا رسید؟ همه ما دوست داریم سهم معناداری از زیبایی را به خود اختصاص دهیم و این امکان به مدد تکنولوژی و مهارت های مرتبط با حوزه زیبایی در عرصه های جراحی و غیر جراحی در دنیای مدرن امروز که مرزهای جغرافیایی در آن معنایی ندارد، مهیا شده است. چشم ها اغلب به دو گوی جادویی تعبیر می شوند که بسیاری آن را عنصر زیبایی چهره می دانند و زیبایی، سلامت، جذاب و خوش فرم بودن آنها باعث می شود که مانند دو ستاره درخشان در دل سیاه شب درخشش خیره ای کننده ای روی صورت داشته باشند. اگر در جستجوی راه های افزایش جذابیت چشمان خود، تحقیق کرده باشید حتماً با جراحی چشم گربه ای یا کانتوپکسی برخورد کرده اید. در ادامه به بررسی صفر تا صد این فرایند جراحی پرداخته و خواهیم دید که اجرای این فرایند زیبایی به دست بهترین جراح پلاستیک و زیبایی ، همانند دکتر پریا روانفر ، چگونه می تواند نقش جادویی چشم ها را در خلق نسخه ای زیباتر از فرد ممکن کند.

 

کانتوپکسی - دکتر روانفر

 

کانتوپکسی یا جراحی چشم گربه ای چیست؟

جذاب و کشیده شدن چشم ها با جراحی، فرایندی مناسب برای افرادی محسوب می شود که چشم هایی با حالت افتاده داشته یا پلک های آنها نا متقارن به نظر می رسد. این پروسیجر تخصصی تنها باید به دست یک جراح پلاستیک ماهر انجام شود که صاحب سطح تجربه ای بالا در جراحی های زیبایی در ناحیه یک سوم فوقانی صورت است. هدف از کانتوپکسی بهبود دادن شکل پلک ها و حالت چشم ها و خلق ظاهری شاداب تر، جوان تر و محکم تر در آنها می باشد. علت این همه حساسیت در سپردن جراحی به دست یک جراح ماهر، ممکن نمودن دستیابی به نتیجه ای طبیعی می باشد.

عمل چشم گربه ای را می توان یک فرایند جراحی بازسازی تلقی کرد که برای رفع افتادگی چشم ها از طریق محکم کردن عضلات یا لیگامنت هایی که کار پشتیبانی گوشه های خارجی پلک ها را بر عهده دارند، مورد استفاده قرار می گیرد .

جراحی کانتوپکسی الزاماً شکل چشم ها را تغییر می دهد و روی گوشه خارجی چشم ها در بخشی که قسمت خارجی پلک بالا و پایین به هم می رسند، مانور می کند. جراحی زیبایی چشم گربه ای در افراد مختلف، با الگوهای متفاوتی انجام می شود ولی به طور کلی هدف برش دادن تاندون کانتال پایینی و سپس قرار دادن آن در موقعیت جدید و محکم کردن آن را دنبال می کند. برای دستیابی به تاندون، برشی در گوشه خارجی چشم ایجاد می شود.

سپس تاندون برای پشتیبانی از پلک به موقعیت جدید کشیده شده و با استفاده از بخیه محکم می شود. جراح کانتوپکسی تهران برش را در موقعیت چین های طبیعی پوست ایجاد می کند تا اسکار بر جای مانده از جراحی به حداقل برسد. معمولاً بر حسب روش استفاده شده و اینکه آیا همراه این جراحی، فرایندهای ترکیبی دیگری نیز مورد استفاده قرار گرفته اند یا خیر، پروسیجر بین 1-2 ساعت طول می کشد.

چگونه برای جراحی کانتوپکسی آماده شویم؟

بعد از اینکه توسط یک متخصص، آزمایشات و تست های لازم در خصوص بررسی آناتومی چشم ها و گزینه های درمان انجام شد و داوطلبی تان برای قرار گرفتن تحت این جراحی تائید گردید، با حضور در اتاق عمل مهیای جراحی می شوید. کار با علامت گذاری با قلم برای ایجاد برش ها در نواحی مورد نظر آغاز می شود. سپس بیهوشی، اعمال شده و پروسیجر آغاز می گردد.

چه کسانی برای لیفت چشم گربه ای داوطلب مناسبی هستند؟

معمولاً بیمارانی که چشم هایی با حالت افتاده دارند، کاندید خوبی برای عمل کانتوپکسی محسوب می شوند. این پروسیجر خصوصاً زمانی بیشترین سطح زیبایی خود را به رخ می کشد که چشم ها قبل از عمل، باعث خسته نشان دادن چهره می شده اند. البته، الگوی اجرای جراحی در بیماران مختلف با در نظر گرفتن هارمونی در چهره، متفاوت است. در برخی نیز این جراحی نمی تواند توقعات و انتظارات را برآورده نموده و انجام آن به بیمار توصیه نمی شود. پزشک نخست با دقت عملکرد پلک پایین، استحکام پوست، شلی و موقعیت پلک ها و نیز ساختار کلی چهره را در طول جلسه مشاوره مورد بررسی قرار می دهد. در برخی موارد نیز بر حسب نیاز، جراحی بلفاروپلاستی برای کار روی پلک های بالا، پایین یا هر دو توصیه می شود. اجرای جراحی های ترکیبی جراحی پلک و کانتوپکسی می تواند نتیجه بهتری را در یک سوم فوقانی صورت خلق کند.

دستورالعمل های راهنما برای بعد از عمل لیفت چشم گربه ای

درد، کبودی ، ورم بعد از جراحی کانتوپکسی از موارد رایج هستند که البته در طول یک دوره 7-10 روزه فروکش می کند. سعی کنید سر را بالا نگه دارید و تا جاییکه می توانید استراحت کنید. چشم ها را مالش ندهید و برای یک هفته آرایش نکنید. در برخی موارد، افراد تغییراتی را در بینایی خود تجربه می کنند، این حالت موقتی بوده و دید نرمال در یک فاصله زمانی تعریف شده، باز می گردد.

از سوی بهترین جراح کانتوپکسی تهران به بیمار توصیه می شود تا حد امکان از وارد آوردن فشار به ناحیه جراحی شده خودداری کند. برای مثال از صحبت با تلفن، خواندن یا تماشای تلویزیون اجتناب نماید. ریکاوری کامل جراحی چشم گربه ای به طور نرمال، 2-4 هفته می باشد که در طول این دوره، دنبال کردن توصیه های پزشک و شرکت در جلسات فالوآپ بسیار مهم است.

آیا نتیجه جراحی کانتوپکسی دائمی است؟

سطح بالایی از مهارت و تجربه برای جراح یکی از الزامات این جراحی زیبایی است. نتیجه به دست آمده از این فرایند، در صورت اجرا به دست یک جراح ماهر می تواند راه حل دائمی در قرار گرفتن چشم ها در موقعیت جذاب تر و کشیده تر شدن آنها و زیباتر دیده شدن شان محسوب شود.

آیا عمل کردن چشم با مدل گربه ای خطرات یا عوارضی را به دنبال دارد؟

تمام جراحی ها صرفنظر از زیبایی یا غیر زیبایی بودن، به دلیل تهاجمی بودن ماهیت شان، می توانند عوارضی را به دنبال داشته باشند. البته عوارض کانتوپکسی را می توان به دو دسته تقسیم کرد. عوارض اولیه که واکنش طبیعی بدن به جراحی تهاجمی محسوب شده و شامل ورم و کبودی و درد می باشد و در یک بازه زمانی تقریباً تعریف شده رفع می شود.

ولی گروه دوم عوارض دارای ارتباط مستقیم با تجربه و مهارت جراح زیبایی بوده و در صورتی که عمل جراحی چشم گربه ای خود را به دست یک جراح که صاحب تجربه و مهارت کافی نیست بسپاریم، قرار گرفتن مان در معرض خطر مشکلات و عوارض جانبی از قبیل عفونت، نامتقارن بودن چشم ها، کشیده شدن چشم ها تحت زاویه نامناسب و حتی تحت تاثیر قرار گرفتن بینایی، چیزی دور از انتظار نخواهد بود.

کانتوپلاستی و کانتوپکسی

شاید این سوال برایتان پیش آید که آیا روش جایگزینی برای جراحی چشم گربه ای وجود دارد یا خیر. کانتوپکسی تکنیک کمتر تهاجمی تری است که در آن برشی در تاندون ایجاد نمی شود و فقط بخیه هایی برای سفت کردن و ثابت کردن تاندون کانتال لترال مورد استفاده قرار می گیرد. دوره ریکاوری این فرایند جراحی در مقایسه با کانتوپلاستی کوتاه تر است و در اکثر موارد، با جراحی لیفت پلک پایین انجام می شود.

کانتوپکسی اغلب بعنوان یک فرایند تکمیلی برای نتیجه به دست امده از جراحی بلفاروپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی موارد، بعد از جراحی پلک پایین، پشتیبانی لازم در این ناحیه از پلک حاصل نمی شود و همین امر باعث پایین کشیده شدن پلک می گردد. به همین دلیل، کانتوپکسی به عنوان یک فرایند تکمیلی برای بهبود نتیجه بلفاروپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین جراح کانتوپکسی تهران

شاید بتوان گفت که در حال حاضر جراحان بسیاری هستند که جراحی چشم گربه ای را انجام می دهند ولی به خاطر داشته باشید که چشم ها اندام های بسیار مهمی هستند که نه تنها در زیبایی صورت نقش دارند بلکه کل بینایی ما به آنها وابسته است و از آنجاییکه کانتوپکسی به طور کامل با چشم ها سروکار دارد، سپردن آن به دست یک جراح بی تجربه و غیر ماهر در این شاخه جراحی، یک ریسک بزرگ محسوب می شود. در فرایند انتخاب بهترین دکتر جراحی چشم گربه ای حتماً به فاکتورهایی از قبیل موارد زیر دقت کنید:

  • نمونه کارهای جراح پلاستیک و زیبایی خود را در بیماران قبلی او ببینید.
  • درباره تجربه و پیشینه کاری او تحقیق کنید.
  • حتماً در جلسه مشاوره با متخصص زیبایی شرکت کنید تا ببینید تا چه اندازه تعامل بین شما و جراح برقرار می شود و جراح چقدر به ایده ها و انتظارات شما از نتیجه جراحی اهمیت می دهد.

هزینه عمل چشم گربه ای

تعیین قیمت جراحی کانتوپکسی در تهران فرایند اندکی پیچیده است. موارد زیادی وجود دارد که باید در محاسبه هزینه این جراحی زیبایی مد نظر قرار داده شود. نوع جراحی چشم گربه ای، نوع بیهوشی، دستمزد جراح، و بسیاری موارد دیگر همگی در تعیین هزینه جراحی چشم با مدل گربه ای دخیل هستند. در طول مشاوره مشاوره با جراح، توضیحات دقیقی در این خصوص به بیمار داده می شود.

بهترین جراح پلاستیک - دکتر روانفر

دکتر پریا روانفر

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها